TAKSAV’da ocak ayında sanat programı yine dolu dolu

Ocak ayında TAKSAV'da Levent Üzümcü, Barış İnce, Şükrü Erbaş ve Burak Abatay söyleşilerde sevenleriyle buluşacak

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) Kadıköy Şubesi ocak ayında da dolu dolu bir sanat içeriği sunmaya devam ediyor.

Tiyatro ve sansür: Levent Üzümcü söyleşisi

18 Ocak Cuma günü, şehir tiyatrolarından ihracıyla gündeme gelen ve son dönemde de birçok salonda oyun gösterimlerinin iptali ile karşılaşan Levent Üzümcü TAKSAV Kadıköy Şubesi’nde ‘Tiyatro ve Sansür’ başlığıyla söyleşiye konuk olacak. Saat 19.30’da başlayacak söyleşinin moderatörlüğünü ise oyuncu Canberk Gültekin üstlenecek. Üzümcü uğradığı baskı ve sansüre dair soruları yanıtlayacak.

Barış İnce, Sarsıntı’yı anlatacak

İlk romanı Çelişki ile edebiyat dünyamıza giren gazeteci-yazar Barış İnce, ikinci romanı Sarsıntı’yı da yakın zaman önce Can Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluşturdu. 22 Ocak Salı akşamı Kadıköy Belediyesi ve TAKSAV’ın bir arada düzenleyeceği söyleşide İnce, hem son kitabı hem de memleket ahvaline ilişkin soruları yanıtlayacak. Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek söyleşi 19.30’da başlayacak.

Şükrü Erbaş ve Burak Abatay, 40. yıl armağan kitabını konuşacak

TAKSAV’ın ocak ayındaki son etkinliği ise gazeteci Burak Abatay’ın şair Şükrü Erbaş’ın şiirdeki 40. Yılı için hazırladığı Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle çıkan ‘Bir Dünya Şarkısı: Şükrü Erbaş’ kitabı üzerine olacak. 25 Ocak Cuma akşamı saat 19.30’da Erbaş ve Abatay, kitabın ortaya çıkış sürecini konuşacak. Etkinliğin ardından Erbaş ve Abatay kitabı imzalayacak.

BİZİ TAKİP EDİN

358,954BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,088TakipçiTakip Et
7,387AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL