Tanrıkulu'ndan Erdoğan'a: Suyu bulandırmıyor, arındırıyoruz
13.09.2017 16:11 SİYASET

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bugün katıldığı Belediye Başkanları toplantısında kendisine yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan'a yanıt verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, Erdoğan'ın 'SİHA' konusuyla ilgili 'Suyu bulandırıyorsunuz' açıklamasına, "Bulandırmıyoruz, arındırıyoruz" diyerek şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı, bazı bakanların işi gücü bırakıp bir milletvekilini tehdidi, vekili tacizi örtbasa işaret. Suyu bulandırmıyor, arındırıyoruz. Devlette her şeyin kaydı var: Sivil, sabıkasız Mehmet Temel, İbrahim Sak, İsmail Aydın, Musa Tarhan’ı karalamak için yüksek payeli çaba yakışıksız. ‘Hakkarili, gariban Kürt aman vurulsa ne olacak, terörist der geçeriz’ demeden, hatayı tamir olması gerekendir. Her vatandaş kıymetlidir. Erdoğan'ın değil; masumiyet, adalet, hukuk devleti ve vicdanın çizdiği sınırlar içinde kalarak siyaset yapacağız. Dün de bugün de alnımız ak."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SİHA ile sivillerin öldürüldüğünü söyleyen CHP'li Tanrıkulu'nu, isim vermeden, "Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesi için verdiğimiz mücadeleyi herkes gıptayla takdir ederken birileri suyu bulandırıyor. Türkiye, sınır ötesi operasyonlarında dahi, sivillerin zarar görmemesi politikasından taviz vermemiştir. Türkiye'nin terörle mücadelesinden teröristler rahatsız olabilir ama hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. Terör örgütünün uluslararası bir alana taşımak isteyeceği bir iddiayı siyasete taşımanın bir anlamı yok. SİHA'nın işi bu ülkeye ihanet edenleri yok etmektir." sözleriyle eleştirmişti.