Anasayfa SİYASET Tapu lütuf değil, haktır

Tapu lütuf değil, haktır

Seçim çalışmaları kapsamında Beyoğlu’nu gezen Ekrem İmamoğlu ile Alper Taş’a esnafın ve yurttaşın ilgisi büyüktü. İmamoğlu ile Taş, halkın mağduriyetlerini giderecekleri sözünü verdi

CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ile Beyoğlu Adayı Alper Taş, dün Taş’ın seçim bölgesi Beyoğlu’nu gezdi. İlçede yaşayan yurttaşlar, esnaflar ve dernek temsilcileriyle sohbet eden İmamoğlu ile Taş’a, halkın ilgisi yoğundu. İmamoğlu, “Göreve geldiğimizde Alper Taş Başkanımla en uyumlu ve yoğun hizmet dönemini başlatacağız” mesajı verirken, Taş ise “Halka rağmen değil, halkla birlikte yöneteceğiz ve konut mağduriyeti de dahil olmak üzere tüm sorunları gidereceğiz” dedi.

SICAK KARŞILAMA

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın seçim gezisi Kasımpaşa’da esnaf ziyaretiyle başladı. Adaylar esnafın sorunlarını dinlerken, Alper Taş burada bir kez daha halkı yöneten değil halkın yönettiği bir başkan olacağını vurguladı. İmamoğlu ise “Kasımpaşa ziyaretimize Beyoğlu Belediye Başkan Adayımız Alper Taş ile esnafımız ve halkımızla buluşarak başladık. Kasımpaşalıların candan ilgisi ve sevgisi ile karşılanmak çok güzeldi. Beyoğlu ve Kasımpaşa tüm İstanbul’un gözbebeği. Göreve geldiğimizde Alper Taş Başkan’ımla en uyumlu ve yoğun hizmet dönemini başlatacağız” dedi.

İmamoğlu ile Taş, Kızılay Meydanı’na giderek burada da yurttaşlarla bir süre sohbet etti ve daha sonra Akseki Cevizli Derneği’ne ziyarette bulundu. Akseki Cevizli Derneği’nde bir konuşma yapan Alper Taş, yüzyıllardır önemli bir bölge olan Beyoğlu’nun, AKP ile birlikte bu değerini yitirdiğini belirtti. Taş, Beyoğlu’nun yeniden eski değerini bulması gerektiğini vurgulayarak, “Beyoğlu’nu İstanbul’a tekrar kazandıracağız” dedi. Dernek ziyareti sırasında konut mağduriyetine de değinen Taş, bunun yönetim tarzından kaynaklanan bir problem olduğuna işaret ederek şu ifadeleri kullandı: “Kentsel krizin nedeni yönetim anlayışından kaynaklanıyor. Bizim yaratacağımız değişiklik, yönetim anlayışını değiştirmek olacak. Onların tarzı, sizleri tepeden, yukardan yönetme tarzıdır. Sizi yönetime dahil etmeyen, sizin adınıza karar alan bir tarz. Belediye binasının içinde oturup tepeden yönettiler ve bu tarz Beyoğlu’nu ve İstanbul’u krize sürükledi. Bizim yönetim tarzımız halka rağmen değil, halkla birlikte bir yönetim anlayışı.”

BÜTÇEYİ BERABER YAPACAĞIZ

Taş, günün son programında Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda halkla bir araya geldi. Burada halka seslenen Taş, “Kimse emekçileri, yoksulları, dar gelirliyi, yaşadığı kent merkezlerinden süremeyecek. Tapu hakkınızdır, ananızın ak sütü gibi size helaldir. Tapu sorununu çözeceğiz, söz. O bir lütuf değil, hakkınızdır” dedi. “Belediyenin kaynaklarını yoksullara, işsizlere dar gelirli yurttaşlara aktaracağız” diyen Alper Taş, “Bütçeyi beraber yapacağız. Göstereceğiz onlara” ifadelerini kullandı.

“Hiç kimse size Beyoğlu Belediyesi’nin gelir giderlerinin hesabını verdi mi?” diye soran Taş şöyle devam etti: “Biz o hesabı daha seçilir seçilmez vermeye başlayacağız. Sizlerle beraber bütçe yapacağız. İşsizliğe çare olacağız. Genç kardeşlerime sesleniyorum. Bakın beş yüz metre yukarısı tarihi İstiklal Caddesi. Ama hayat bitmiş orada, solmuş. Renkler solmuş. Esnaf kapıya kilit vurmuş. Kimse oraya gitmek istemiyor. İllallah ediyor oradan. Şuna inanın; Beyoğlu’nu 31 Mart akşamı aldığımızda herkes buraya gelecek.”

HALI SAHA MAÇINA KATILDI

Alper Taş, akşam saatlerinde ise Hasköy Spor Tesisleri’nde futbol oynadığı dönemden arkadaşlarıyla bir halı saha maçı yaptı. Maç renkli görüntülere sahne olurken tribünlerden, “Çocuklar inanın, inanın çocuklar / güzel günler göreceğiz güneşli günler / motorları maviliklere süreceğiz/ Beyoğlu’na Alper Taş’ı getireceğiz” marşı söylendi.

***

Alper Taş projelerini tanıtacak

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, bugün İstiklal Caddesi üzerindeki Halep Pasajı’nın içinde bulunan Ses Tiyatrosu’nda projelerini açıklayacak. Saat 14.00’te başlayacak etkinliğe; sanatçılar, aydınlar, akademisyenler, gazeteciler, demokratik kitle örgütü ve sendika temsilcileri ile yurttaşlar katılacak.

SON HABERLER

Mansur Yavaş: 10-15 puan öndeyiz

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, AKP'nin adayı Mehmet...

Bir aydır kurşunlanan mahallenin muhtarı: PUBG olabilir

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Lale Mahallesi'ndeki 10 ev ile 1 otomobil, son...

TCMB, vadeli repo ihalelerine ‘bir süre’ ara verdi

TCMB, "Piyasalarda yaşanan gelişmeler göz önüne alınarak 1 hafta vadeli repo...

3 kişinin yaralanmasına sebep olan otobüs şoförü serbest bırakıldı

İstanbul Beyazıt'ta 3 kişinin yaralandığı kazaya sebep olan ve tutuklanması talebiyle mahkemeye...

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e yargı tehdidi

AKP'nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Konya'da yerel seçimler için miting düzenledi.

“Su en temel yaşam hakkıdır”

Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelen TMMOB İzmir İl...

Devekuşu Kabare Ataşehir’e taşınıyor

Ataşehir’i kültür-sanatla anılan bir kent haline getirdiklerini vurgulayan CHP Ataşehir Belediye Başkan...

Senegalli yolcuya ırkçı söylemde bulunan şoförü meslektaşları darp etti

Senegalli yolcuya yönelik ırkçı sözleri ile gündeme gelen taksiciyi, çalıştığı taksi durağındaki...

Mansur Yavaş’ı şikayet eden şahıs cinsel taciz hükümlüsü çıktı

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın adaylığının ‘’Sahtecilik’’ iddiası...

Tunç Soyer, İzmir’de trafik sorununu 6 hamle ile çözecek

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Radyo Romantik Türk’te (103.4)...