TARİŞ işçileri yalnız değil

BERKAY SAĞOL

DİSK Ege Bölge Temsilciliği, DİSK’e bağlı sendikalar ve İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, TARİŞ Fabrikası’nda sendikalı oldukları için işten atılan ve 95 gündür direnişlerini sürdüren işçilerle dayanışmak amacıyla dün fabrikanın önünde miting düzenledi.

Mitinge DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, eski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı’nın yanı sıra, Haziran Hareketi Meclisleri ve ÖDP İzmir İl Örgütü’nün de aralarında siyasi partiler, sendikalar, demokratik kitle örgütlerinden temsilciler ve çok sayıda işçi katıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak çalışırken DİSK Sosyal-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan işçiler de mitinge gelerek TARİŞ işçilerine destek verdi.


Mitingde yapılan konuşmalarda DİSK Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için atılan 7 işçinin işlerine iadesi, fabrikada çalışmaya devam eden sendikalı işçilere yönelik baskılara son verilmesi, patronun işçilerin sendikal haklarına saygı duyması ve sendikayla masaya oturması talep edildi. Mitingde bu talepler karşılanana kadar TARİŞ ürünlerini boykot etme çağrısı da yapıldı.

BİZİ TAKİP EDİN

360,147BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,515TakipçiTakip Et
7,994AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL