Tasarruf havada kaldı: 25 bölgeye 103 araç alınacak

Kamuda tasarruf yapılacağı ve yeni araç alımlarının sınırlandırılacağı iddiaları havada kaldı. TÜİK’e bağlı 25 bölge müdürlüğü için çoğu sürücülü 103 araç kiralama ihalesi açıldı. İhalelerin büyük bölümü tamamlandı

Ekonomik krizin derinleşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kamuya araç alımlarının sınırlandırılacağı açıklamaları lafta kaldı. Kalkınma Bakanlığı’na bağlı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 25 kentte sürücülü ve sürücüsüz toplam 103 araç kiralamak için ihale açtı.

Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yayımlanan ihalelere göre, bu yıl ve sonraki iki yılda TÜİK’e bağlı il müdürlüklerine çoğu sürücülü 73 minibüs, 30 da binek taşıt kiralanacak.

Büyük çoğunluğu tamamlanan ihaleler sonucunda kiralanan araçlar üç yıl süreyle kullanıldıktan sonra iade edilecek.

16 KENTE ‘STANDART PAKET’

İhaleler kapsamında araç kiralayacak müdürlükler ile araçlar şöyle:

Kocaeli, Antep, Kars, Siirt, Balıkesir, Antalya, İzmir, Zonguldak, Malatya, Kastamonu, Bursa, Diyarbakır, Adana, Van, Edirne ve Nevşehir Bölge Müdürlükleri’ne üçer minibüs ve birer otomobil, Manisa ve Denizli Bölge Müdürlükleri’ne üçer minibüs ve ikişer otomobil, Hatay ve Konya Bölge Müdürlükleri’ne ikişer minibüs ve birer otomobil, Kayseri Bölge Müdürlüğü’ne iki minibüs, iki otomobil, Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne dört minibüs, iki otomobil, İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne üç minibüs, üç otomobil, Samsun Bölge Müdürlüğü’ne beş minibüs, bir otomobil ve Ankara Bölge Müdürlüğü’ne bir otomobil.

BİZİ TAKİP EDİN

360,147BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,354TakipçiTakip Et
7,985AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL