TGS, 1 Mayıs'ta 4 ilde meydanlarda
30.04.2018 12:00 ÇALIŞMA YAŞAMI

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda 4 ilde meydanlara çıkıyor. Medya çalışanları Gazeteciler Sendikası ile yürüyerek daha yüksek maaş, insanca çalışma koşulları ve tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılması gibi taleplerini dile getirecek.

Kutlamaların İstanbul’daki adresi Maltepe miting alanı. Türkiye Gazeteciler Sendikası saat 10’da Mecidiyeköy Cevahir AVM önünden otobüs kaldıracak, TGS korteji 11’de Kartal Cevizli durağında oluşturulacak. Ankara Hipodrom ve İzmir Alsancak İGC önündeki buluşmaların saati 12.

DİYARBAKIR’DA BİR İLK

Sendika bu yıl Diyarbakır’da ilk kez kortej oluşturarak 1 Mayıs’a katılacak. Geçen yıl kentte bir ofis açarak bölge illerindeki faaliyetini arttıran TGS’nin Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral hazırlıklarla ilgili şunları söyledi: “Gazetecilerin örgütü olarak bu yıl Diyarbakır’da da 1 Mayıs alanında olacağız. Daha önceki yıllarda emekçi arkadaşlarımızın mitinglerini haberci olarak izliyorduk. Gönlümüzden yürüyüş içinde olmak geçse de, 1 Mayıs’ı sadece haber yapmak için takip ediyorduk. Bu yıl Diyarbakır’da ilk kez Sendika pankartı ile yürüyeceğiz. Taleplerimizi dile getireceğiz. Bizim için tarihi bir gün olacak. Bu nedenle 1 Mayıs mitingine katılma olanağı bulunan basın mensubu arkadaşlarımızı saat 12’de Ayhan Durağı’na bekliyoruz. İki dilde tek bir mesajımız olacak: #GazetecilikSuçDeğildir ve #RojnamevanîNeSûce.