TMMOB Başkanı yeniden Emin Koramaz
20.06.2018 14:00 ÇALIŞMA YAŞAMI
TMMOB’da görev dağılımı toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz seçildi

BirGün/Ankara

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu’nun 31 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde yapılan olağan genel kuruluna seçilen Yönetim Kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. Emin Koramaz Başkan tekrardan başkanlık görevine seçildi.
Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Emin Koramaz, BİRGÜN’e konuştu. Koramaz, “Önümüzdeki dönemde, Genel Kurulumuzda aldığımız kararlar ve TMMOB’nin ilerici, toplumcu, demokratik değerleri ışığında mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Mücadeleye devam edeceğiz

Ülkenin geleceği açısından önemli bir dönemde genel kurul yaptıklarını belirten Koramaz, şunları söyledi:
“Türkiye tarihinin en büyük ekonomik, siyasal ve sosyal krizlerinden birini yaşıyoruz. Krizi yaratanlar, bunun hesabını vermek yerine, toplumu kutuplaştırarak, kendisine muhalif olan kesimlere karşı baskı ve şiddet uygulayarak iktidarlarını tek adam rejimi biçiminde sürdürmek istiyorlar.
Ülkemizin ve çocuklarımın geleceğimiz açısından hayati derecede önemli bir dönemde TMMOB 45. Genel Kurulunu gerçekleştirerek ve Birliğimizin yeni dönem Yönetim Kurulu’nu belirledik. Önümüzdeki dönemde, Genel Kurulumuzda aldığımız kararlar ve TMMOB’nin ilerici, toplumcu, demokratik değerleri ışığında mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye’deki emek ve demokrasi mücadelesinin en önemli dinamiklerinden biri olan TMMOB örgütlülüğü olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mesleğimize, meslektaşlarımıza ve ülkemize sahip çıkacağız."

Görev dağılımı yapıldı

Yapılan görev dağılımı sonrası oluşturulan 45. Dönem TMMOB Yürütme Kurulu ise şu şekilde:

Yönetim Kurulu Başkanı: Emin Koramaz

Yönetim Kurulu II. Başkanı: Selçuk Uluata

Sayman Üye: Tores Dinçöz

Yürütme Kurulu Üyeleri: Ekrem Poyraz, A. Ülkü Karaalioğlu,Mehmet Besleme, Niyazi Karadeniz , Ayşegül Oruçkaptan , Baki Remzi Suiçmez

Yönetim Kurulu Üyeleri: M. Birkan Sarıfakıoğlu, Bülent Onat, Ufuk Ataç,Can Durgu, Feramuz Aşkın, Yaşar Üzümcü, Ata Can Kale, Murat Fırat, Ali Burak Yener , Cemalettin Küçük, Ayşegül Akıncı Yüksel, İsmet Aslan, Mehmet Çelik, Deniz Kimyon Tuna, Emre Fidan