TMMOB’den İnce’ye: Asıl soru, şimdiye kadar neredeydiniz?

Türk Mimarlar ve Mühendisler Odası (TMMOB), Muharrem İnce’nin ekonomideki dibe vuruşa dair yaptığı “Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu iddia eden yapılanmalar, neredesiniz? Öncelikle her fırsatta bir araya gelip açıklamalar yapan “çatı örgütlere” sesleniyorum” ifadelerinin yer aldığı sosyal medya paylaşımına yanıt verdi.


TMMOB, Muharrem İnce’nin bu sözlerine, “Asıl soru, şimdiye kadar neredeydiniz?” diye yanıt verdi.

TMMOB, İnce’nin açıklamalarına yönelik cevabında şöyle devam etti:

“Sayın İnce, aslında sormamız gereken soru, şimdiye kadar nerelerdeydiniz? Bu krizi biz yaratmadık, bedelini bize ödetmeye çalışan hiçbir programın parçası olmadık, olmayacağız.

Sizin de hatırlamak zorunda kaldığınız mücadele geleneğimizin yaratıcısı ve takipçisiyiz. Şimdiye kadar olduğu gibi yüreğinde insan ve halk sevgisi olan herkesle, insanca bir yaşam için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bizler üreten, kalkınan, hakça paylaşan, tam bağımsız bir Türkiye idealinin yılmaz neferleriyiz. Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber, ya hiçbirimiz…

Mühendislerin, mimarların ve şehir planlamacılarının “çatı örgütü” TMMOB olarak mücadelemize devam ediyoruz… Sizleri de yanımızda görmek istiyoruz!”

BİZİ TAKİP EDİN

358,939BeğenilerBeğen
54,849TakipçiTakip Et
1,080,049TakipçiTakip Et
7,381AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL