Anasayfa SİYASET ‘Toplu açılış’ açılışı

‘Toplu açılış’ açılışı

Yerel seçimlere iki aydan az bir süre kala AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün seçim dönemlerinde olduğu gibi toplu açılışlara hız verdi. Erdoğan, tanzim satışa temizlik malzemelerini dedahil edeceklerini söyledi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimler yaklaşırken toplu açılışlarına hız verdi. Dün Ankara’nın Keçiören ve Sincan ilçelerindeki toplu açılış törenlerine katılarak seçim mitingi düzenleyen AKP’li Cumhurbaşkanı, hayat pahalılığı nedeniyle uygulamaya sokulmaz zorunda kalınan tanzim satışa övgüler dizdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tanzim satışlarının başlamasıyla sebze meyve fiyatlarının fiyatların yarı yarına indiğini söylerken temizlik malzemelerinde de “bu işe gireceklerini” söyledi.

GIDA TERÖRÜ!

Erdoğan, fiyatların artmasıyla “terör estirildiği” görüşünü dile getirirken, “Nasıl Gabar’da, Cudi’de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibarıyla ucuz ürünü satmaya başladık” diye konuştu.

Erdoğan şöyle konuştu: “Fırsatçı, elinde malı olduğu halde fiyatlar yükselsin diye stokçuluk yapandır, şimdi olduğu gibi. Ekonomideki dalgalanmanın boyutuyla ilgisiz şekilde fiyatı katlayanlar, bu ülkeye saldıranların değirmenine su taşıyor. Fiyatlar yarıya indi daha da inecek.”

Öte yandan CHP’ye de İzmir üzerinden yüklenen AKP’li Erdoğan, “İzmir, Körfez, pislikten, kokudan geçilmiyor. Aynı benim aldığım İstanbul’un Haliç’i gibi. İnanıyorum ki Cumhur İttifakı’yla İzmir’i pırıl pırıl yapacağız. İstanbul neydi, Ankara neydi, biz aldıktan sonra n’oldu?” dedi.

Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesini, “İşletme hakkını devretme” formülü üzerinden savunarak eleştirilere yanıt vermeyi de sürdüren Erdoğan, “Ülke olarak bunların hepsini geçmişte yaşadık. Biz savunma sanayisini büyütüyoruz hedeflerimiz doğrultusunda. Çıkmış yalan yanlış şeyler söylüyor. Tank palet fabrikasını bizim yabancılara sattığımızdan bahsediyor. Eline diline dursun be. Böyle bir şey söz konusu değil sadece Katar ve Türk ortaklığı 50/50 olmak üzere buranın işletmesini 25 yıllığına devrettik. Bu oluşum yaklaşık 40-50 milyon dolar yatırım yaptı” ifadelerini kullandı.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,032AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

CHP’li Öztrak: Sandığa yapılan darbenin sorumluluğu iktidarın sırtınadır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye...

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin borcunu açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Büyükşehir Belediyemizin toplam borcu 9,5 milyar...

Akşener: YSK’nin açıkladığı şey gerekçeli karar değil darbe bildirisidir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YSK'nin İBB seçiminin iptaline ilişkin açıkladığı...

Nadal, Fransa Açık’ta rekor peşinde

Fransa Açık (Roland Garros) Turnuvası'nı 11 kez kazanan Rafael Nadal, Avustralya Açık'taki 11 şampiyonluğuyla...

AKP, 15 bin kişinin yaşadığı mahalleyi ‘terörist’ ilan etti

AKP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maltepe ilçe seçim merkezinin taşınması talebiyle hazırlanan...

AKP’li belediye 21 bin liraya tespih almış!

AKP’den 10 milyon 500 bin TL borçla Elazığ’ın Yazıkonak belde belediyesini devralan...

Fenerbahçe’den ‘UEFA’ açıklaması

Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada, "Kulübümüz Yargı Dairesine sevk edilirken, olası UEFA gelirlerinden kesilmek üzere...

Tunç Soyer: Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanında olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve...

YSK, kamu görevlisi olduğunu belirtti: 23 Haziran’da sandıklara imam başkan

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçiminin iptaline ilişkin gerekçesi üzerindeki tartışmalar sürerken, imamların...

Mansur Yavaş’tan araç ve ihale genelgesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımına...

Sonraki haber