Anasayfa ARŞİV Toplumu korkutmak istiyorlar

Toplumu korkutmak istiyorlar

Bakın, bunlar Taksim’de polisin yere yatırdığı KP’li gencin başını kokladı diye tekmeledikleri o güzelim köpeği de vururlar; hem de en üstten gelen bir emirle: Berkin’in annesini yuhalatandan her şey beklenir.

Sedef Kabaş’ın Ağır Ceza’da yargılanmasına karar verildi: ‘Bu adamı unutmayın’ tweetiyle, terör örgütlerine hedef gösterdi iddiasıyla. Davutoğlu da CHP’nin DHKP-C ile işbirliği içinde olduğunu iddia etti: Yakında, yine bir savcı veya hakimi kurban seçip, bu iddialarında ne kadar haklı olduklarını ispatlamayı deneyebilirler.

Serap’ı yaktırtan, savcıyı da öldürtür, pilotu da: Suriye karasularında düşürülen F-4’ün pilotlarının otopsi raporu hâlâ yasaklı. ‘İki adamımızı Suriye’ye gönderip oradan bu tarafa  dört füze sallattık mıydı, al sana en âlâsından savaş sebebi’ kafası, neler yapmaz ki…

Bunlar, bir de sık sık vandallardan bahsediyorlar: İyi yabancı dil biliyor diye bilinenleri de, aslında pek bir şey bilmiyor; bilseler vandal sözünü hiç mi hiç kullanmazlar; zira vandalizm, güzel yapıları, tarihî eser ve mekânları yakıp yıkmanın yanı sıra koyları doldurup otopark veya marinaya dönüştürmek, doğal bitki örtüsü ve ormanları yok etmeyi de kapsıyor. Haydarpaşa’yı otel veya iş merkezi yapıp tarihsel anlam ve bağlamından koparmak da, vandalizmin dik âlâsı; tıpkı Eyüp Sultan Camii avlusunu siyasal toplantı alanı olarak kullanmak gibi.

Aslında, bunların ağzında dil, kavramlara götüren sessel semboller değil, hakaret, tehdit, gösteriş ve tezahürat için çıkartılan nidalardan ibaret; ki, bu türden dil, yani ‘langue’ değil de ‘langage’ insan dışı canlılarda da var: Öfke de bir hitabet sanatıdır.

Çıkarttıkları seslerden konvoy hâlinde geçişlerine, arkalarındaki/etraflarındaki koruma ordularına kadar her şey insanları korkutup sindirmeye, yıldırmaya, kısacası terorize etmeye yönelik. Yargıçlar, savcılar ya devşirilmiş, ya da rehin alınmış vaziyette. Polis okullarında yıllarca okumuş çocuklara mezuniyetlerine bir buçuk ay kala tasdikname verip dağıttılar: ‘Müktesep hak’ diye bir şey yok bunların düzeninde.

Tam bir yabancı işgal gücü konumundalar: Acil kamulaştırma yoluyla hem mülkiyet, hem de yurt hakkımızı fiilen ortadan  kaldırıyorlar, kendi hesaplarına geldiğinde.

Aslına bakılırsa Cumhuriyet’i de yıkmış durumdalar: Res-publica (herkese eşit derecede ait ve açık) anlamında Cumhuriyet, saray yapmaz, sarayları yıkar. Saraylar, eşkiyalık rejimlerinin egemenlerinin sığındıkları kale işlevli inleridir.

Bu arada barajın da ön kesme/yol kesme anlamı itibarıyla eşkıyalıktan, haydutluktan başka bir şey olmadığının da altını çizelim. Haydut, yani haramî: Seçim barajını getirenler haramî ise, barajdan nemalanlar, nemalandıkları ve/veya nemalanmak üzere barajı savunanlar da haramzadedir. Ve de haramî haramzadeden daha az alçaktır; zira haydutluğunu, yani darbeyi yaparken yine de kelleyi koltuğa almıştır; haramzade ise haramın üzerine bedavadan konmuştur, üstelik de ağzını her açtığında küfrettiği darbeci haydutlar sayesinde.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,398AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Milli yelkenci Okyanus Arıkan dünya üçüncüsü oldu

Milli yelkenci Okyanus Arıkan, Antigua ve Barbuda'da düzenlenen 2019 Optimist Dünya Yelken...

Tecavüzcü profesör hakkında 27 yıl hapis talebi

Ankara'da, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.’ye (23) tecavüz ettiği suçlamasıyla...

Patlayıcı ile katledilen 2 çocuğun cenazeleri toprağa verildi

Dersim'in Ovacık ilçesindeki Bilgeç Köyü yakınlarında araziye önceden yerleştirildiği düşünülen patlayıcının infilak...

Bakanlık’tan kahve makinesine toplatma kararı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Big Coffee marka elektrikli kahve makinelerinin, "Can ve mal...

Netflix, ’13 Reasons Why’ dizisinden intihar sahnesini kaldırdı

Netflix, ’13 Reasons Why’ adlı diziden, ergen çağdaki bir kız çocuğunun intihar ettiği sahneyi...

TÜSİAD patronları ABD’ye gidiyor

Simone Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, ABD'ye gideceğini açıkladı.

İran zenginleştirilmiş uranyum seviyesini açıkladı

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, İran devlet medyasında yer alan...

Motoruna yuva yapan kuşlar için TIR’ını 45 gün çalıştırmadı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kuşların TIR'ının motoruna yuva yaptığını gören Bahattin Gürses, 6...

Karlov suikasti davası: Sanıklar savunma yaptı, duruşma ertelendi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin Fethullah Gülen'in de aralarında bulunduğu...

Siverek’teki katliam: Eski AKP’li vekil İzol’un oğlu da tutuklandı

Urfa’nın Siverek ilçesinde 6 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla...

Sonraki haber