TTB yöneticileri Tükel ve Gören görevine döndü

Serbest bırakıldıktan sonra haklarında verilen görevden uzaklaştırma kararı iptal edilen TTB yöneticileri Prof. Dr. Raşit Tükel ve Prof. Dr. Taner Gören göreve döndü. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, gözaltına alındıkları gerekçesiyle Tükel ve Gören’i 3 ay süreyle görevden uzaklaştırmıştı. Tükel ve Göre çiçeklerle karşılandı.

Tükel ve Gören İstanbul Tıp Fakültesindeki görevlerine çok sayıdaki hekim, öğrenci ve sağlık emekçisinin desteği ile döndü. Fakülte önünde buluşanlar, Raşit Tükel ve Taner Gören’i çiçeklerle karşıladı. Tükel ve Gören yaptıkları kısa konuşmalarla yeniden görevlerine dönmekle ilgili mutluluklarını dile getirdi.

Evrensel’in haberine göre, Prof. Dr. Taner Gören, “Beni neden götürdüklerini bilmiyorum, anlamış değilim gerçekten. Üstelik beni elime kelepçe takarak götürdüler. Hiç bilmiyorum, ben şimdiye kadar sadece insanları seviyorum, insanlar ölmesin istiyorum, hastalarımın teşhisini doğru koymak istiyorum, öğrenci yetiştirmek istiyorum, asistan yetiştirmek istiyorum… Bunlar acaba suç muydu da ben bunları yaptım diye mi aldılar götürdüler? İnanın beni neden götürdüklerini ben anlayabilmiş değilim” diye konuştu.


‘FIKRA ANLATTIM ARKADAŞLARA’

Ne olursa olsun barışı savunmaya devam edeceklerini belirten Gören, gözaltındayken de destekler sayesinde morallerinin oldukça yüksek olduğunu anlattı. İçeride de çok gülüştükleri için uyarıldıklarını söyleyen Gören, “Ne yapalım, başka yapacak bir şey yoktu, kameralara bakıp fıkra anlattım arkadaşlara” dedi ve konuşmasını kısa bir fıkrayla bitirdi.

Prof. Dr. Raşit Tükel ise kendileri ile birlikte mücadele eden herkese dayanışmalarından ötürü teşekkür etti, asistanlara özel teşekkürlerini sundu. Tükel göreve geri döndüğü için oldukça mutlu olduğunu anlattı.

BİZİ TAKİP EDİN

359,126BeğenilerBeğen
54,886TakipçiTakip Et
1,081,631TakipçiTakip Et
7,472AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL