Anasayfa GÜNCEL Tunç Soyer: Önceliğimiz Çeşme'nin altyapısı

Tunç Soyer: Önceliğimiz Çeşme’nin altyapısı

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Çeşme için önceliklerinin altyapı sorunu olduğunu açıkladı. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Çeşme’yi ziyaret ederek, Çeşme CHP Merkez Seçim Ofisi’ni açtı.

Çeşme’de öncelikle altyapıyı tamamlayacaklarını söyleyen Soyer, “Çeşme’nin hala yarısından fazlasının kanalizasyonu yok. Kanalizasyonu tamamlama sözünü buradan siz Çeşmeliler’e veriyorum. Çeşme’yi medeni bir altyapıya kavuşturmaya söz veriyoruz. İzmir’de yağmur suyuyla ilgili sıkıntının Çeşme’de de yaşandığını biliyoruz. 2019’da 100 kilometre daha yağmur suyu ayırma kanal çalışması yapacağız. Böylelikle İzmir’de 630 kilometreye ulaşmış olacağız. Önümüzdeki 3 yıl içinde İzmir’in ve Çeşme’nin yağmur suyuyla ile ilgili hiçbir problemi kalmayacak” diye konuştu.

KAPALI PAZAR YERİ VE OTOPARK SÖZÜ

Çeşme’deki pazar yeri sorunu ile ilgili görüşlerini de açıklayan Soyer, “Çeşme’nin kapalı bir pazar yeri yok. Çeşme’de ve Alaçatı’da yapacağımız kapalı pazar yeriyle, hem pazarcımızın, hem de vatandaşımızın sıkıntısını çözeceğiz. Çeşmeliler hem kapalı pazar yerine, hem de otoparka kavuşacaklar” diye belirtti.

Çeşme’de turizm sezonunun kısalığı sorununa da değinen Tunç Soyer, “Çeşme, birkaç ay misafirlerini ağırlıyor. Ondan sonra yeni sezonu bekliyor. Biz, Çeşme’nin bu güzel güneşi, bu akvaryum kadar berrak denizi, bu yumuşak iklimi, bu kadim kültürü hayatımıza sokacağız. Turizmin o kadar çok enstrümanı var ki, sadece gastronomi desek, dünyada insanlar Akdeniz mutfağını, Akdeniz diyeti diye takip ediyorlar. Zeytinyağı ve sebze ağırlıklı bir mutfak. Zeytinyağını Uzak Doğu’da ilaç niyetine kullanıyorlar. Biz bunu turizm enstrümanına çeviremiyoruz. Olacak iş değil. Sadece Akdeniz mutfağı ile yapacağımız gastronomi turizmi, hikayeyi değiştirmeye başlayacak” diye konuştu.

“ÇEŞME’DE KONGRE MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Çeşme’de butik kongre merkezi yapacaklarını açıklayan Soyer, “Bu kongre merkezi, dünyanın en prestijli organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. Uluslararası ne kadar spor yarışması varsa, ne kadar uluslararası siyaset kongresi varsa, hepsine talip olacağız. Avrupa gençlik başkenti olacağız. Avrupa kültür başkenti olacağız. Aklınıza gelen ne kadar uluslararası organizasyon varsa, İzmir, Çeşme ev sahipliğini yapacak. Bunlar için mucizeler yaratmak gerekmiyor. Sadece kafayı kullanacağız, vicdanımızın sesini dinleyeceğiz, yatmayacağız, çalışacağız. Çok çalışacağız” diye anlattı.

“SAĞLIĞIN TURİZMİNİ MUTLAKA YAPACAĞIZ”

Çeşme’de mutlaka termal turizmin yapılması gerektiğini de ifade eden Soyer, “EXPO’ya aday olduğumuzda temamız; ‘herkes için sağlık’ idi. Sağlık dediğimiz, sadece tıp, medikal değil. Oradaki sağlık; iyi yaşama hali. Çünkü bu topraklarda biz, iyi yaşama hakkına sahibiz. Temiz doğamızla, pırıl pırıl havamızla iyi yaşama halidir, sağlıktan kastedilen. Özetle, sağlığın turizmini mutlaka yapacağız. Sağlık turizmi hem tıp turizmini içeriyor, hem de termal turizmi içeriyor” şeklinde konuştu.

Soyer, konuşmasını şöyle tamamladı; “Biz bu memlekette iyi, güzel ne yaşıyorsak, Cumhuriyetle, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle yaşıyoruz. Ama bunu hala anlamayan, bilmeyenler var. Onun için Türkiye’den öyle güçlü bir ses vereceğiz ki, Cumhuriyet’i ve Mustafa Kemal’i öyle güçlü anlatacağız ki, İzmir öncülük edecek. İzmir bütün Türkiye’yi arkasına takacak, yepyeni bir dünyaya taşıyacak. Biz bunu yapacağız. Sözleri ve gözleri görüyorum. Eğer sözler ve gözler yalan söylemiyorsa 31 Mart’ta kazanacağız.”

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,942AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Geride kalanlar

Seçimler de geçti bakalım şimdi nefret tayfa ne yapacak. Son haftalarda artık yurttaşa...

G-20’ye doğru dünya ekonomisi

Küresel kapitalizm 2019’u bedbin bir ruh hali içerisinde geçiriyor. Fazla geriye gitmeye...

Şimdi başlıyor

Sandıklardan umut çıktı. İktidar, demokrasinin kırıntısı olarak elinde tuttuğu sandığı bir YSK tekmesiyle yıkmıştı....

Çarpıtılmış umut

Seçimlerin ardından sevinç içinde sokağa çıkan insanları izlerken içimde nedense tuhaf bir hüzün...

Besteci Aslıhan K

Genç bestecimiz Aslıhan Keçebaşoğlu (24) Sibelius Akademisi’ni kazandı, fakat 6 Temmuz’dan önce burs bulunabilmeli...

Kayıp olarak aranan kişi yakılmış halde bulundu

İzmir'in Bayındır ilçesinde, 6 gün önce kendisinden haber alınamayan Ali Merter Girgin'in (28) yakılmış halde...

Ekrem İmamoğlu’ndan İBB önünde bildiri okuyan personelle ilgili açıklama: Benim hiç kimseye bir kinim yok

23 Haziran'da yapılan İstanbul seçiminde yeniden İBB Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim...

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçilerinin son hakedişleri ödenmedi

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri 22 Haziran’da almaları gereken Mayıs ayı hak edişlerini...

“Halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek görevimizdir”

Aydın Karacasu Dereköy Mahallesi'nde jeotermale karşı bilgilendirme toplantısına katılan Aydın Tabip Odası...

Abbasağa Parkı’nı gökkuşağı renklerine boyayanlara faşist saldırı

Her yıl, sanatçı Kazım Koyuncu'nun ölüm yıl dönümünde gerçekleştirilen 'Kazım İsyandır' etkinliği...

Sonraki haber