TÜRK-İŞ Başkanı Atalay: Uzatılacak bir şey yok, denilmesi gerekeni dedim

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonunda yapmış olduğu açıklamalara ilişkin, “Uzatılacak bir şey yok, denilmesi gerekeni dedim” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki işçi ve işveren temsilcilerinden oluşan heyet, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti. Atalay’ın, Asgari Ücret Tespit Komisyonundaki tartışmalı sözleri üzerine ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, “Atalay’ın, demokrasiye, devletine, ülkesine, milletine bağlı, olaylara Türkiye penceresinden bakan, istikrarın yanında olan, yerli ve milli düşünceye sahip bir değer olduğunu” söyledi.


Hisarcıklıoğlu, gazetecilerin asgari ücret görüşmelerine ilişkin sorduğu soruya, “Asgari ücret işi ayrı, ziyaretimiz ayrı. Asgari ücret, kendi hukuki platformunda tartışılacak” cevabını verdi.

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonunda yapmış olduğu açıklamalara yönelik, “Uzatılacak bir şey yok, denilmesi gerekeni dedim” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret tespit komisyonunda konuşan Atalay, “Böyle ne kadar gider? Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ne kadar gider. İşte gördük Fransa’da gitmediğini. Üç gün sonra bizim burada görür müyüz görmez miyiz? Bize bağlı.” ifadelerini kullanmıştı.

BİZİ TAKİP EDİN

358,885BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,079,930TakipçiTakip Et
7,375AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL