Türkan Saylan’da engeller doğa ve sporla aşılıyor
17.07.2018 08:47 YAŞAM
Sarıyer’de bulunan Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi’nin konuğu bu kez engelli çocuklar oldu. Çocuklar hobi bahçesi ve mini hayvanat bahçesinde gönüllerince eğlendi

İstanbul Sarıyer’de bulunan Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi’nde engelli çocuklar için yapılan çalışmalar devam ediyor. Özel bireyler yaşamlarındaki tüm engelleri doğayla aşıyor. Çocukları yeşille buluşturan merkezin konuğu bu kez İkizler Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen engelli öğrenciler oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından karşılanan bireyler, doyasıya eğlendi. Çocukların oyunlarına katılarak, coşkularına eşlik eden Başkan Şükrü Genç, onlarla sohbet etti.

Doğal yaşam alanlarının giderek azaldığı şu günlerde oldukça geniş bir alanda kurulan, nesli tükenmekte olan bitkilerin yetiştirildiği botanik bahçesi, kardeş belediye ve okulların ağaçlandırma alanlarıyla misafirlerine hizmet veren merkezi öğretmenleri ile ziyaret eden çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Rehabilitasyon merkezi öğrencileri mini hayvanat bahçesindeki hayvanlarla vakit geçirmenin yanı sıra botanik bahçesindeki bitkileri tanıma fırsatı buldu. Bitkiler ve hayvanlarla iç içe olmanın mutluluğunu yaşayan özel çocuklar enerjileriyle kendilerine hayran bıraktı.

İçinde çok amaçlı salon, özel eğitim sınıfı ile dinlenme alanlarının yer aldığı Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi, aynı zamanda bir rehabilitasyon merkezi niteliği taşıyor. 700’e yakın kursiyerin eğitim gördüğü kurumda haftanın 5 günü hizmet veren bir de psikolog bulunuyor.