TV8'deki skandal program hakkında suç duyurusunda bulunan Nazlıaka'ya tehdit
09.06.2017 11:56 GÜNCEL
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Prof. Dr. Cevat Akşit’in bir TV kanalında “Regl olan kadınlar dışarıda yemek yemeleri halinde dayak yerler” sözlerini kullandığı programı RTÜK’e şikayetinini ardından bazı basın kuruluşları tarafından hedef gösterildi

BİRGÜN / ANKARA

Aylin Nazlıaka, ilgili yasada yer alan, “Yayınlar, toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskıları teşvik eden ve kadını istismar eden programlar içeremez” ifadeleriyle ters düştüğü gerekçesiyle programı şikayet etmesinin ardından hedef haline getirildiğini bildirdi.

“Karanlık kafalarla mücadele edeceğim”

Nazlıaka, Milli Gazete’nin internet sitesinde yer alan bir haberin ardından “tbmm” uzantılı mail adresine ve sosyal medya hesaplarına tehdit içerikli mesajlar geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kadınların şiddet sarmalında can çekiştiği bu dönemde, kadına yönelik her türlü ayrımcı dilin karşısında durmak boynumun borcudur. Kadına yönelik şiddet çığırtkanlığı yapanlar her zaman beni karşısında bulacaktır. Hele ki ‘unvanlı’ bu karanlık kafalarla her daim mücadele edeceğim.”

“Davaları aklayanlar da suçludur”

Geçtiğimiz yıllarda bir televizyon kanalında, Ömer Tuğrul İnançer’in “Hamile kadın sokağa çıkmasın” sözleri ardından Manisa’da dört aylık hamile olan Ebru Tireli’nin parkta dolaşırken saldırıya uğradığını hatırlatan Nazlıaka, “O zaman da uyarmıştık. Medya aracılığıyla kadına dönük ayrımcı politikayı övenler, kadına kalkan her elden sorumludur. Bu davaları aklayanlar da en az şiddet uygulayanlar kadar suçludur” ifadelerini kullandı.

Kendisini tehdit edenler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını sözlerine ekleyen Nazlıaka, “Beni korkutmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyorum: Sizden korkan sizin gibi olsun!” dedi.