Venedik Film Festivali’nin kapanış filmi belli oldu: Driven
08.08.2018 10:54 KÜLTÜR SANAT

Dünyanın ev eski film festivali olan Venedik Film Festivali'nin kapanış filmi Driven olacak.

İlk dünya gösterimini 75.Venedik Film Festivali’nin kapanış filmi olarak yapacak olan Driven, bir zamanlar tüm dünyada yıldızı parlayan ve ABD’de otomotiv endüstrisinin kurallarını değiştirmeye çalışan fakat düşüşü de en az yükselişi kadar dikkat çeken John DeLorean’ın gerçek hikayesine odaklanıyor. Başrollerinde Lee Pace, Jason Sudeikis ve Judy Greer’in olacağı filmin yönetmeni Nick Hamm. Filmin senaryosu ise Colin Bateman’a ait.

Film, John DeLorean ve onun kurduğu ‘’DeLorean Motor Company’’ şirketinin 1980’ler Kaliforniyası’ndaki hızlı yükselişini, DeLorean’ın daha sonra kendisini FBI’a ihbar edecek olan eski mahkum Jim Hoffman ile arkadaşlığını ve bir uyuşturucu skandalı ile çöküşe giren hayatını anlatıyor. John DeLorean’ın gerçek hikayesinden esinlenilerek çekilen filmde Lee Pace, John DeLorean’ı canlandırırken, Jason Sudeikis ise Jim Hoffman rolünde karşımıza çıkıyor. Judy Greer, Jim Hoffman’ın eşi Ellen’a hayat verirken, Corey Stoll ise hırslı FBI ajanı Benedict Tissa’yı canlandırıyor.

”Geleceğe Dönüş” serilerinde de kullanılan aracın mucidi John DeLorean’ın hayatını anlatan ‘’Driven’’ ile kapanışı yapacak olan 75. Venedik Film Festivali, 29 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

(Fil'mHafızası)