WhatsApp'a gelecek iki yeni özellik duyuruldu
03.05.2018 11:39 TEKNOLOJİ
En popüler ücretsiz iletişim uygulaması olan Whatsapp için yakında çıkartmalar ve grup içi videolu görüşme özelliği geliyor.

Facebook bugün dünyaca ünlü iletişim uygulaması olan Whatsapp için büyük değişiklikler içeren yeni bir güncellemenin geleceğini açıkladı.

Yeni özelliklerden en önemlisi grup içi görüntülü görüşme özelliği olacak.

WhatsApp'ın yetkili isimlerinden Mubarik İmam, F8 konferansında bu özelliğin uygulamaya geleceğini doğruladı.

Yaklaşan yeni grup içi video özelliği hakkında herhangi bir ek ayrıntı sunulmasa da, video görüşmesine eş zamanlı olarak katılan dört kişiyi gösteren ekran görüntüleri ortaya çıktı. Videolu görüşmeye en fazla kaç kişinin katılabileceği konusunda şuan için bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca, yapılan açıklamaya göre Facebook Messenger içerisinde yer alan çıkartmaların artık Whatsapp üzerinden de kullanılabileceği belirtildi.

İş dünyasında WhatsApp, Android uygulamasında para karşılığında büyük markalara çeşitli avantajlar sağlayarak bazı geliştirmeleri uygulamaya eklemeyi planlıyor. Diğer yandan yetkili isim Mubarik İmam, her gün WhatsApp ile 2 milyar dakikadan fazla video ve sesli görüşme yapıldığını ve mesajlaşma servisinin günlük 450 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.