WhatsApp'a 'konferans' güncellemesi
06.08.2018 11:23 TEKNOLOJİ

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp yeni bir güncelleme getirdi. WhatsApp’a gelen bu güncelleme ile videolu veya sesli olarak konferans görüşmeleri yapılabilecek.

Facebook‘un bünyesinde yer alan mesajlaşma uygulaması, yeni özelliğini sürpriz bir şekilde Android'den önce iOS platformunda kullanıma sundu.

Şimdilik sadece App Store üzerinde yayınlanan sürüm 2.18.81 güncellemesi ile uygulamaya yepyeni bir özellik ekleniyor. Sesli ve görüntülü grup aramalarını artık yapabiliyorsunuz.

Konferans görüşmesi olarak da tabir edebileceğimiz özelliği kullanmak için; Arama yaparken, “Katılımcı ekle” simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Grup aramaların en fazla 4 katılımcı desteklediğini belirtelim.

Mesajlaşma özelliğinden daha çok, sesli ve videolu görüşme özelliği ile ön plana çıkan uygulama, çok yakında sticker desteği ile daha keyifli bir mesajlaşma deneyimi sunacak. Uygulamanın bu yeni özelliğini kullanabilmek için; App Store>Güncelleme bölümünden uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır. (donanimgunlugu.com)

whatsapp-a-konferans-guncellemesi-496175-1.