Yandaşlar Twitter'da #HürriyeteKayyum kampanyası başlattı
30.08.2017 10:46 MEDYA

AKP'ye yakınlığıyla bilinen TGRT Haber ve Türkiye gazetesi sosyal medya hesaplarından #HürriyeteKayyum etiketiyle bir kampanya başlattı.

Türkiye gazetesi yazarları tetikçi Cem Küçük'ün, Batuhan Yaşar'ın ve Nuri Elibol'un 'Hürriyet'e hâlâ kayyum atanmaması' konseptiyle yazdığı köşe yazılarına da yer verdi.

Tetikçi Cem Küçük "Aydın Doğan'ın Hürriyet'e kayyum atanma korkusu" başlığıyla; Yücel Koç, "Tıraşı kes, cevap ver Aydın Doğan" başlığıyla; Batuhan Yaşar, "1990'lı yıllar çoktan geride kaldı Aydın Bey" başlığıyla ve Nuri Elibol da "28 Şubat davasının üzeri örtülüyor mu?" başlığıyla birer yazı kaleme aldı.

TGRT Haber ve Türkiye gazetesinin öncülüğünde başlatılan etiket kampanyası iki medya kanalı tarafından ilgili/ilgisiz tüm haberlere iliştirildi.

Nuri Elibol yazısında ; "28 Şubat’ın aktörleriyle 17-25 Aralık’ı, Gezi kalkışmasını planlayanlar aynı. Bu aktörlerden biri FETÖ elebaşı diğeri Aydın Doğan’dır. Haziran 2013’te açılan 28 Şubat davasında tutuklu sanık yok. Kesinlikle bu dava yeniden görülmeli." derken,

Batuhan Yaşar; "Takvim yaprakları 25 Kasım 1997’yi gösteriyordu... FETÖ, Aydın Doğan’ı ziyarete gitti.. Aydın Bey, FETÖ’yü Milliyet gazetesinin kapısında karşıladı ve itinayla ağırladı... Doğan, “Bize düşen bir şey var mı? Bir emriniz var mı?” diyordu.." diye yazdı.

Tetikçi Küçük'ün yazısında ise; "Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding’in ‘Boydak’ların durumuna düşmesi sadece bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir. Çünkü adalet, devlet kavramının temelidir." ifadeleri yer aldı.