Yaşam savunucuları sokak köpekleri için eylemdeydi

İstanbul’un Eyüp ilçesinde sokak köpeklerinin oklu iğnelerle vurularak toplandığı ve bazılarının yaşamını yitirdiği iddiaları üzerine birçok STK, hayvan hakları dernekleri ve yüzlerce yurttaş Eyüp Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı.

yasam-savunuculari-sokak-kopekleri-icin-eylemdeydi-374969-1.

Aralarında şarkıcı Yonca Evcimik ve Leman Sam’ın da bulunduğu pek çok ünlü ismin destek verdiği eylemde Eyüp Belediyesi ve Belediye Başkanı Remzi Aydın protesto edildi. Yurttaşlar sık sık Aydın’ı istifaya çağıran sloganlar attı.

Bir haftalık süre içerisinde 300’e yakın köpeğin belediye tarafından toplatıldığını söyleyen yaşam savunucuları, bu hayvanların nereye götürüldüğüne ilişkin belediyeye yönelttikleri soruların karşılıksız kaldığını ifade etti.

yasam-savunuculari-sokak-kopekleri-icin-eylemdeydi-374970-1.

Meclis’e taşındı
Sokak köpeklerinin toplanması sırasında veteriner hekim desteği alınmadığı, köpeklerin oklu iğnelerle vurulduğuna dair haberler üzerine CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi vermişti.

yasam-savunuculari-sokak-kopekleri-icin-eylemdeydi-374971-1.

Köpeklere kötü muamele yapılmasını anımsatan Doğan, “Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu, Eyüp Sultan Belediyesi’nin sokakta yaşayan köpekleri kısırlaştırmadığı ve uzun süreden beri hayvanlara yönelik kötü muamele yaptığı yönünde tarafımıza bilgilendirme yapmıştır” demişti.


BİZİ TAKİP EDİN

359,024BeğenilerBeğen
54,864TakipçiTakip Et
1,080,465TakipçiTakip Et
7,416AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL