Yavuz Bingöl açıklamalarına devam ediyor: Sonuna kadar Erdoğancıyım, feriştahıyım
13.05.2018 09:19 KÜLTÜR SANAT
Yavuz Bingöl, dün yaptığı 'özgürlük' açıklamalarının ardından bugün de 'Sonuna kadar Erdoğancıyım. Hatta lütfen burayı büyük harfle yaz; FERİŞTAHIYIM...' dedi

AKP’ye verdiği destekle bilinen türkücü Yavuz Bingöl, önceki gün Sabah gazetesine verdiği röportajda "Türkiye'de özgürlüklerin ne denli gelişkin olduğunu" anlatmasının ardından yandaş açıklamalarına devam etti.

Bugün de Hürriyet'e verdiği röportajda Erdoğan'a hayranlığını dile getiren AKP ünlüsü, "Sen kendini Erdoğancı olarak görüyor musun?" sorusuna, "Sonuna kadar Erdoğancıyım. Hatta lütfen burayı büyük harfle yaz; FERİŞTAHIYIM... Ben Erdoğan’ı seviyorum. Oyumu da Erdoğan’a vereceğim seçimlerde" yanıtı verdi.

Yavuz Bingöl: Yurt dışında yere tüküremezsiniz, burada tükürüyorsunuz Yavuz Bingöl: Yurt dışında yere tüküremezsiniz, burada tükürüyorsunuz

Bingöl, Gezi direnişini hedef alan sözleri sonrası ailesiyle olan bağının koptuğunu belirtirken, "Bana tek sahip çıkan ise Recep Tayyip Erdoğan oldu. Ben bu ahde vefayı mezara kadar taşıyacağım. Kızımın her gün ağladığı, benim her gün ağladığım, içe kapandığım, hayattan yok olup gitmeyi bile düşündüğüm, ülke değiştirmeyi düşündüğüm bir dönemde bana sahip çıkan insanı ben artık satamam. Satmam. Geri vites yok bizde" ifadelerini kullandı.