Yeni Şafak yazarı Karaman: Eşcinseller kendilerini açıklayarak namuslu ve onurlu insanların arasına katılamaz

AKP’ye yakın duruşuyla bilinen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman bugünkü yazısında eşcinsel bireyleri hedef aldı. Karaman, 22-28 Haziran’da düzenlenecek olan 23. LGBTİ Onur Haftası’yla ilgili “Bu ülkenin düzeni laik, seküler, liberal demokrat vs. olabilir ama kimse unutmasın ki halkımızın kahir çoğunluğu Müslümandır, eşcinselliği ahlaksızlık olarak kabul eder” dedi. Eşcinsel bireylerin kendilerini açıklayarak ‘namuslu ve onurlu’ insanların arasına katılamayacaklarını bildiren Karaman eşcinselliğin bir ‘kabahat, yüz kızartıcı fiil’ olarak ‘tiksintiyle’ karşılacağını bildirdi.

Yeni Şafak’ın bugünkü gazetesinde çıkan ‘İbadet açık, kabahat gizli olacaktır’ başlıklı Hayrettin Karaman’ın yazısında göze çarpan başlıklar şu şekilde;

>>Kim demiş bilmiyorum, “ibadet de kabahat de gizli olur” diye. Doğru olanı şudur: Farz olan ibadetler açık olur ki, başkalarına da teşvik ve örnek olsun. Nafile ibadetlerin ise riyaya sebep olmasın diye gizli yapılması tercih edilir. Kabahatin hiç olmaması istenir, ama İslam’da kimsenin özel mekanına girilemeyeceği ve gizlediği bir davranışa, başkasına zarar vermedikçe müdahale edilemeyeceği ve açıklanamayacağı için “yapan tarafından gizlenen kabahat, gizli kalır”. Kabahati işleyenler arı, namusu, hayayı, ahlakı, toplumun tepkisini… hiçe sayarak yaptıklarını ilan etmeye, açıkta yapmaya, hatta bunu bir “onur hareketi” olarak takdim etmeye yeltenirlerse toplumun ahlakına, geleneğine, kırmızı çizgilerine karşı savaş ilan etmiş olurlar. Savaşı onlar başlatınca da görmeleri muhtemel olan tepkiden şikayet etmemeleri gerekir.

>>LGBTİ Onur Haftası kapsamında yapılacak faaliyetlere katılmak üzere Türkiye’ye gelen Boston Eşcinsel Erkek Korosu’na Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliği yapacakmış. 28 Haziran günü de bir yürüyüş yapacaklarmış, kendileri buna “onur yürüyüşü” diyorlar. Sözcü ve savunucularının ifadesine göre homofobik ve gerici haberleriyle bilinen Vahdet, Yeni Akit, Yeni Şafak gibi gazeteler onları hedef gösteriyormuş.

>>Çeşitli faaliyetlerini ilan ederken kullandıkları ifadeleri buraya almam mümkün değil, en hafif olanı şöyle; ‘Külotsuz Parti’

>>Hükümetler toplum ahlakını hiç sayarak eşcinsellere, istedikleri mahiyette hak ve özgülük getiren yasalar çıkarırlarsa kısa veya uzun vadede halkın teveccühünü kaybederler. Ve eşcinseller gemi azıya alarak bu tür faaliyetlerin bin katını daha yapsalar halkımızın genel ahlakını değiştirmeye güçleri yetmeyecektir.

BİZİ TAKİP EDİN

359,922BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,248TakipçiTakip Et
7,881AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL