Anasayfa GÜNCEL Yine aynı sahneler!

Yine aynı sahneler!

Kurban Bayramı’nın ilk gününde geçtiğimiz yıllara benzer görüntüler ortaya çıktı. Önlemlerin geçen yıla nazaran görece arttırılmasına rağmen İstanbul’un bazı semtlerinde ve Anadolu’nun bazı illerinde denetimsiz kesimler yapıldı. İstanbul’da yapılan tüm uyarılara rağmen kesim için belirlenen noktalar dışında kurban kesimi yapıldı. Başakşehir’de bazı vatandaşların iş yerleri önünde kesim yaptığı görülürken, boş bir arsada da hem satış hem de kesim yapıldı. Başakşehir Şahintepe’de boş alana gelen çok sayıda kişi yasak olmasına rağmen kurban kesimi yaptı. Kesim sırasında küçük yaşta çocuklarında seyretmesi dikkat çekti. Tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşların da iş yerleri önünde kesim yaptığı görüldü. Beykoz’da da yasak olmasına rağmen kaçak kurban kesimi yapıldı. Beykoz Kavacık bağlantı yolu kenarında belediyenin yasak olduğunu belirtmesine rağmen yol kenarında çok sayıda kurban kesimi yapıldı. Anadolu’nun birçok yerinde de yeterli önlemlerin alınmaması nedeniyle benzer tablolar ortaya çıktı.

Acil servislere akın

Öte yandan yüzlerce ‘acemi kasap’ bayramın ilk gününde hastanelerin acil servislerini doldurdu. Kurban keserken kendilerini yaralayan vatandaşlar hastanelere akın etti. İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine gelen ve kesim sırasında kolundan yaralanan bir vatandaş 6 yıllık kasabım, kesim yaparken satırı kazayla koluma vurdum. 50-60 tane müşterim vardı ama kısmet olmadı. 8’inci kesimde yaralandım dedi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kurban keserken yaralanan 17 kişi başvurdu. Kurban keserken kurbanın altında kalarak yaralanan bir vatandaş da Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Ankara’da benzer bir tablo söz konusuydu. Kesim sırasında yaralanan yurttaşlar hastanelerin acil servislerine gitti. Yurdun birçok yerinde yaralanma haberleri geldi. İzmir, Adana, Bursa, Erzurum, Kayseri, Trakya, Tokat, Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta’da kurbanlık keserken yaralananlar hastanelere başvurdu. Yurdun farklı köşelerinden aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerin olmadığı 27 kentte yaralı sayısı 1618’e ulaştı.


***

Bayramda öne çıkan manzaralarından biri de kesimlerden kaçan hayvanlar oldu. Yurttaşların ‘yetkiler’ yerine kendi imkanlarıyla gerçekleştirmek istedikleri kesimlerden kaçan hayvanlar birçok yerde uyuşturucu iğneler kullanılarak yakalandı. Bazı hayvanlar sahiplerini yaralarken bazıları ise çukurlara düştü, duvarlar arasına sıkıştı. Özellikle denetimlerin çok olmadığı yerlerde meydana gelen bu olaylar sosyal medyada da sıkça paylaşıldı. Urfa, Rize, Kocaeli illerinde yaşanan olaylar kameralara yansıdı.

SON HABERLER

Akılsız akıl

Savunma mekanizmalarından en çok kullanılan akılcılaştırma olsa gerek. Seçimler yaklaşırken iktidar, neredeyse...

Bildiklerimiz bilemediklerimiz

Önce bildiklerimizden başlayalım: Yerel yöneticileri seçmek üzere sandığa gidiyoruz. Seçimlerde iki blok,...

Tepkileşim ötesi

Değerli Dünyadaşlar, Tepki ötesine geçmek dileği ile, Yeni...

Okan Buruk fark yaratıyor

Fenerbahçe haftanın açılış karşılaşmasının ilk 70 dakikasında oynanan oyuna rağmen gözlerini açık...

Ayı Parti– Bölüm 3

Ayı Parti olarak seçimlere dört patimiz üzerinde gavlaya gavlaya ilerliyoruz. Camlarınızı açın...

‘Paradise Papers’ haberlerinden dolayı yargılanan gazeteci beraat etti

"Paradise Papers" haberleri nedeniyle “hakaret ve iftira” suçlamasıyla yargılanan Evrensel’in eski Sorumlu...

Alper Taş: Beyoğlu eski renklerini alsın istiyoruz, ‘Yaşasın Beyoğlu’ diyoruz

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Halk TV’de Enver Aysever'in sunduğu...

Lise öğrencisi okul arkadaşını vurdu

Tokat'ın Artova ilçesinde, okul arkadaşını tabanca ile vuran lise öğrencisi gözaltına alındı.

Eskişehir’de bir kişiye Erdoğan ve Yıldırım’a hakaretten 1 yıl 2 ay hapis cezası

Eskişehir'de kabanı çalındığı için gittiği polis merkezinde televizyondan izlediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...

İran’da yolcu uçağı iniş sırasında alev aldı

İran’ın başkenti Tahran’da bulunan Mehrabad Havalimanı’nda 100 yolcunun bulunduğu uçağın alev aldığı belirtildi.