Anasayfa ARŞİV Yoksa biz salak mıyız?

Yoksa biz salak mıyız?

Futbol federasyonu seçimlerimiz hayırlısıyla tamamlandı. Fakat bu defa seçim öncekilerden biraz farklı oldu sanki. Eskiden “hükümetin desteklediği aday” diye bir isim ortaya atılırdı, hükümet dört koldan bu isim seçilsin diye çalışırdı, buna karşılık bir de bu ismin karşısında birileri olurdu. Senin adayın, benim adayım derken dengeler bir tarafa doğru devrilir ve birisi kazanırdı.

Pek tabii ki bu sürecin içinden mafyası, racon keseni eksik olmazdı.

Hele Haluk Ulusoy’un ilk kez başkan seçildiği süreci bir gün uzun uzun yazmak lazım. Sedat Peker karşısında Alaattin Çakıcı… Ölüm tehditleri… Ulusoy’un kelle koltukta, sevdalısı olduğu koltuğun uğruna tüm tehditlere göğüs gerişi… Sonrasında kendisinden yaşça küçük “abilerinin” yüzü suyu hürmetine kurbanlar kestirişi…

Eskiden de normal bir seçim sürecimiz yoktu anlayacağınız. Lakin bu defa farklı bir şey yaşandı. İlk kez hükümetin kimi desteklediğinin değil, hükümetin adamları arasında hangisinin ağırlık kazanacağını merak ettiğimiz bir seçim süreci yaşadık. Yani artık maçın galibi zaten çoktan belli, biz kaç fark olacağını tartışıyoruz. Durumumuz budur.

Bu seçimlerde ilk defa birden fazla hükümet destekli aday, arkasına AKP’nin değişik fraksiyonlarının desteğini alarak diğerlerinden rol çalmaya çalıştı. Levent Bıçakçı döneminden bu yana futbol federasyonu yönetim kurulunu hükümet atıyordu, bu sefer farklı bir şey oldu, AKP’ler kapıştı, kazanan AKP oldu.

Mehmet Atalay’ın durumu biraz Nasreddin Hoca’nın Timur’u ziyareti gibiydi. Hükümetin adamı diye çıktığı yolda bir süre sonra baktı ki arkasında ne Bakanlar, milletvekilleri kalmış, ne de kulüp başkanları.

Göksel Gümüşdağ da Aziz Yıldırım soslu bir hükümet desteğiyle ilerlediyse de bir yerden sonra kendisine “Tamam sen bizim çocuğumuzsun ama bu işin çapı bir tık daha büyük, sen şimdi başaltında kemerini tak, arkası ileriki seçimlerde nasıl olsa gelir” dendi.

Eğer AKP bu hızla büyümeye devam ederse muhtemelen Gümüşdağ da yüzde 85’le iktidara geldikleri bir seçimin ardından federasyon başkanı olur.

Mehmet Ali Aydınlar da aslında federasyon başkanlığı göreviyle kendi liginin başaltında güreşiyor. Gönlündeki aslanın aslında bir kanarya olduğunu, bir gün Fenerbahçe’nin başkanı olma hülyalarıyla bu yola çıktığını sağır sultan biliyor.

Aziz Yıldırım’ın 28 Şubat generali kafasıyla bin yıl sürmesini istediği başkanlık oburluğu tamamlandığında sıra ona gelecek.

Siz asıl federasyon kurullarına, özellikle de Tahkim Kurulu başkanlığına bakın. Eski Yargıtay Başkanımız Hasan Gerçeker başkan oldu.

Daha önce duymadıysanız şaşırmışsınızdır. Şahsen ben epey şaşırdım. Federasyonun en kudretli kurulunun başına Hasan Gerçeker geçti. Hani şu hükümete sert çıkan, sık sık ekranlardan yargıya müdahaleleri eleştiren, “yargı elden gidiyor” diye sık sık vaveyla eden Hasan Gerçeker…

E ne oldu, ne değişti de AKP’nin artık kendi içinde yarıştığı, kazananı bırak farka bak diye izlediğimiz bir seçimden sonra yargı bağımsızlığının peşinde hükümetle yaka yakaya gelen bir bürokrat, en tepedeki kurullardan birinin başına getirildi?

Yoksa birileri bizi yiyor mu?

Yoksa aslında tepede kavga filan yok mu?

Yoksa filler tepişirken olan çimenlere mi oluyor?

Yoksa salak mıyız biz? 

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,040AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Meksika’da askeri helikopter düştü: 6 ölü

Meksika’da deniz kuvvetlerine ait bir helikopter ormanlık bölgeye düştü. Kazada 6 kişi...

Saray’dan DW Türkçe’nin ‘Albayrak’ haberine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı...

Marmara Denizi’nde 3,9 büyüklüğünde deprem

Marmara Denizi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve...

Ortadoğu uzmanı Faik Bulut gözaltına alındı

Ortadoğu uzmanı, araştırmacı-yazar Faik Bulut gözaltına alındı. Avcılar’da Firüzköy Karakolu’nda götürülen Bulut’un...

PSG, Tuchel’in sözleşmesini uzattı

Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) ekiplerinden Paris Saint-Germain (PSG), teknik direktör Thomas...

Afganistan’da sel felaketi: 21 ölü

Afganistan'da aşırı yağışların yol açtığı sel felaketinde 21 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Turgay Demirel yeniden FIBA Avrupa Başkanı seçildi

Uluslararası Basketbol Federasyonu'nun (FIBA) Almanya'da yapılan Avrupa Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Seçimi'nde...

Öğrencilere şiddet uygulayan okul müdürü görevden alındı

Çankırı'nın Yapraklı ilçesindeki bir ilkokulda, İstiklal Marşı töreninde kürsüye çıkardığı öğrencilere şiddet...

CHP’li Öztrak: YSK, çalınanın oy değil mazbata olduğunu ilan etmiştir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye...

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin borcunu açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Büyükşehir Belediyemizin toplam borcu 9,5 milyar...

Sonraki haber