Yolcular, tek şoförlü otobüsü şikayet ettiler
11.09.2018 22:20 GÜNCEL

Mardin ’den otobüse binen 40 yolcu firmanın isminin olmadığı otobüse binerek yola çıktı.

Yaklaşık 2 saatlik Mardin-Urfa yolunu 6 saatte kat eden otobüste bulunan yolcular, kliması ile televizyonu çalışmayan, muavini olmayan ve tek şoförle seyahat ettiklerini görünce duruma isyan etti.

DHA'nın aktardığına göre, şikayetlerini şoföre bildiren yolcular, muhatap alınmamaları üzerine Urfa Karaköprü girişinde polisi arayarak, 35 ADV 627 plakalı otobüsü şikayet etti.
Yolcuların tepkisine daha fazla dayanamayan otobüs şoförü terminale girmeyerek yolcuları yol kenarında indirdi. Bu sırada şikayet üzerine olay yerine gelen polis kaldırım üzerinde oturan yolcuları görerek otobüste yaptığı incelemede 1453 kilometrelik yolu tek şoförle yol almayı ve yolcuların hizmet alımının taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle şoför ve firmaya 2 bin 900 TL para cezası kesti.

Urfa'da yaklaşık 2 saat boyunca bekleyen ve mağdur olan yolculara, polisin firma yetkilileriyle yaptığı görüşmelerin ardından Antep'ten başka bir otobüs geleceği bildirildi. Bunun üzerine diğer otobüs Urfa'dan ayrıldı. 40 yolcunun hayatının tek şoförle bağlı olduğunu ifade eden yolcular ise seyahat firmasına ayrıca dava açacaklarını kaydetti.