Yorumsuz!
L. DOĞAN TILIÇ L. DOĞAN TILIÇ

Cumhurbaşkanı Perşembe akşamı CNNTurk/Kanal D ortak yayınına çıktı.

Gazeteci yayın öncesi ve yayın sırasında uluslararası medyanın da kendilerini izlediğini, yayından haberler çıkaracaklarını anons ederek birkaç kez yapılan işin önemini vurguladı.

Gerçekten de dikkatle izlendi yayın!

Cumhurbaşkanı’nın 16 Nisan sonrası sürprizlere işaret etmesi not edildi. AB’den ayrılmaya karar veren Birleşik Krallık’a takdirlerini belirterek, AB ile ekonomik işbirliğini sürdürüp, siyasi ve idari ilişkileri kesebiliriz iması flaş haber oldu: “Ama bizim artık siyasi, idari noktadaki şeylerde şöyle bir gözden geçirmeye ihtiyacımız olabilir.”

Almanya’ya Hollanda’ya çok sert çıkarken, YPG/PYD destekleri nedeniyle Rusya ve ABD’ye sadece “üzüntü” belirtmesi de dikkat çekti.

Gazeteci de bu önemli yayında sıkı sorularıyla doğrusu pek sıkıştırdı Cumhurbaşkanı’nı!

Anketleri sordu; Cumhurbaşkanı bir sonuç söylemenin yanlış olacağını belirtip, “Evetler yükseliyor” dedi ve “Evetleri yüzde 60’ın üzerinde bir oyla taçlandırma” arzusunu belirtti.

Bunun altını çizdi gazeteci. Bazen de Cumhurbaşkanı sordu, gazeteci duyulur duyulmaz bir sesle cevap verdi:

» Cumhurbaşkanı: Erdoğan’a diktatör deme özgürlüğünüz var, Erdoğan’ın size faşist ya da Nazi deme özgürlüğü yok. Kusura bakmasınlar, Erdoğan’a bunlar ‘diktatör’ demeye devam ettikleri sürece ben de bunlara aynen bu kavramlarla ifade etmeye devam edeceğim. Şu anda benim ülkemde bunların yöneticilerine hangi gazete böyle başlıklar atıyor, var mı böyle bir şey?

» Gazeteci: Yok.

yorumsuz-263753-1.

yorumsuz-263748-1.yorumsuz-263749-1.yorumsuz-263751-1.yorumsuz-263752-1.