YouTube karanlık mod Android’e geldi
06.09.2018 13:42 TEKNOLOJİ

Android’e uzun bir sürenin ardından YouTube karanlık mod desteği geldi. iOS’ta yaklaşık bir yıldır olan YouTube karanlık mod özelliğinin Android’e yeni gelmesi düşündürücü.

Google’ın bünyesinde yer alan YouTube ilk olarak iOS platformunda karanlık mod özelliğini kullanıma sunmuştu. Daha sonra Web sitesine de gelen karanlık mod özelliği bugün nihayet Android kullanıcılarının da beğenisine sunuldu. YouTube’un karanlık modu sayesinde özellikle gece YouTube uygulamasını kullananların göz sağlıkları korunmuş olacak.

YouTube da Twitter’ın yolundan ilerleyerek OLED ekranlar için komple siyah temaya maalesef ki geçiş yapmıyor. Renkleri koyulaştıran YouTube, OLED ekranlı telefonların şarj tüketiminde olumlu bir etki yaratamayacak.

YouTube’un karanlık teması, göz yakan beyaz rengine göre göz sağlığını koruyacağı için bu da güzel bir haber. Ancak Google’ın kendi platformuna bu özelliği iOS’ten bile sonragetirmesi düşündürücü.

youtube-karanlik-mod-android-e-geldi-507189-1.

YouTube’un yeni özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulamayı Play Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor. Daha sonra uygulamanın ayarlarından Karanlık Mod seçeneğini aktif ederek, YouTube’u siyah tasarımla kullanabilirsiniz. (donanimgunlugu.com)