‘Yüksek hızlı’ çile

9 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasının ardından yüksek hızlı trenler Ankara Garı’ndan 22 km uzaktaki Eryaman’dan kalkmaya başladı. YHT ile seyahat etmeye çalışanları ‘çileli’ bir yolculuk bekliyor

13 Aralık’ta Ankara’da yaşanan facianın ardından, yüksek hızlı trenler Ankara Garı’ndan 22 km uzaktaki Eryaman’dan kalkmaya başladı. Ankara Gar önünden hareket eden otobüslere tıklım tıklım bindirilen yolcular, 40 dakika süren bir yolculuğun ardından Eryaman istasyonuna ulaşıyor. TCDD Taşımacılık A.Ş.’den yapılan açıklamada, bu durumun 1 Şubat’a kadar devam edeceği ve biletli yolcuların 13 Ocak’a kadar TCDD tarafından temin edilen otobüslerle taşınacağı duyuruldu. 13 Ocak’tan sonra ise Eryaman’a giden otobüs seferleri de sona erecek. Yolcular bu tarihten itibaren kendi imkânları ile Eryaman’a gidecek.

TIKLIM TIKLIM OTOBÜSLER

Ankara YHT Garı önünde bekleyen otobüslere binmek için uzun kuyruklar oluşurken, otobüsler tıklım tıklım dolana kadar bir sonraki sefer başlamıyor. 40 dakika süren bir mesafe sebebiyle insanlar ayakta seyahat etmek istemediğini belirttiği için sık sık tartışmalar yaşanıyor. Trafik yoğunluğunun olduğu saatlerde yolculuk bir saati bulabiliyor. Tüm bu yolculuk, bavullarla birlikte yapılmak zorunda.

13 Ocak’ta otobüs seferlerinin bitmesi ile çile daha da artacak. Özellikle Eryaman istasyonuna yakın minibüs ve otobüs hattının da bulunmaması yolculuğu daha da zorlaştırıyor. Yolcular en azından saat 19.45’te sona eren banliyö seferlerinin uzatılmasını istiyor. Yoksa YHT ile yolculuk yapmak tam bir çileye dönüşecek.

BİZİ TAKİP EDİN

358,954BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,088TakipçiTakip Et
7,387AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL