Zabıta, '15 Temmuz' gerekçesiyle Ediz Hafızoğlu konserini iptal etti
16.07.2018 15:30 KÜLTÜR SANAT

BURAK ABATAY - @abatayburak

Müzisyen Ediz Hafızoğlu’nun dün Antalya’nın Kaş ilçesinde verdiği konser, belediyenin zabıta ekipleri tarafından 15 Temmuz bahane edilerek yarıda kesildi.

İptal edildiğine ilişkin haberi sosyal medya hesaplarında paylaşan Hafızoğlu, BirGün’e yaptığı açıklamada zabıta ekiplerinin verdiklerini konseri 15 Temmuz gerekçesiyle durdurduğunu aktardı.

Konserinin durdurulmasının ardından BirGün’e konuşan Hafızoğlu, yaşananları şöyle anlattı: “Kaş’ta devamlı konser verdiğimiz bir mekandı. Zabıta ekipleri konser esnasında içeri girdi ve müziği kapatın dedi. El mahkum biz de kapattık. Çünkü mekanın mühürlenip kapatılma riski vardı. Hiçbir müziğin herhangi bir şartla durdurulmaması gerekir ama Milyon Fest’te şarkılar çalındı, söylendi” dedi.

Tüm Kaş’ta bütün müzikleri durdurmuşlar

Kaş’ta kız arkadaşının bir restoranının olduğunu aktaran Hafızoğlu, “Kız arkadaşımdan aldığım bilgiye göre, sadece canlı müzik değil; Kaş’taki bütün restoranlarda çalan bütün müzikleri kapatmışlar” dedi.

zabita-15-temmuz-gerekcesiyle-ediz-hafizoglu-konserini-iptal-etti-487740-1.

‘Yaşananlar zorbalık’

Hafızoğlu, tüm bu yaşananlarla beraber ülkenin tamamen bir çukurun içerisine atıldığını ifade ederek, “Ülkeyi tamamen bir çukurun içine attılar. Günbegün daha da dibe batıyoruz. Hiçbir söz hakkımız yok. ‘Neden’ diye sorgulama hakkımız yok. Birilerinin çıkıp ‘Ne olursa olsun bugün bu dediğimi yapacaksınız’ demesi sıkı yönetim demektir. Sela okunacaksa camide zaten okunur. Ama bu müziği istemeyen benim çaldığım kulübe gelmesin zaten. Bu tamamen zorbalık” dedi.

***

AKP'li başkanın oğlu FETÖ'den gözaltına alınmıştı

Ayrıca, belediye yönetiminin AKP'nin elinde olduğu Kaş'ta yapılan bir FETÖ soruşturması kapsamında AKP'li Belediye Başkanı Halil Kocaer'in oğlu Ahmet Kocaer ve yeğeni Fatih Kocaer'in aralarında bulunduğu 6 iş adamı, darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma doğrultusunda gözaltına alınmıştı.

zabita-15-temmuz-gerekcesiyle-ediz-hafizoglu-konserini-iptal-etti-487741-1.