Zalimler ve mürteciler

Memleket bilimle, fenle, akılla, araştırma ile rasyonel düşünce ile radyasyonla uzayla olan imtihanından hep çakmış bulunduğundan böyle bir laf vardı. Soğuk savaşın en afilli günleri de, dünya devletleri uzay rekabeti üzerinden meydan okuyordu biribirine. SSCB uzaya “adam” göndermiş, ABD, Ay’a “adam” göndererek “bir insan için küçük fekat insanlık için büyük bir adım” diye yanıt vermişti. Yurdum insanının bu yarıştan çıkardığı netice de bu olmuştu. “Eller aya biz yaya”
Eller aya biz yaya devrini kapattığımız(!) şu günlerde, “Allah biliyormuş da vermiyormuş arkadaş!” diye başka bir sözünü daha var hatırlanası yurdum insanının. Hani bir de “görmediğin bir oğlu oldu tuttu bi tarafını kopardı” diye bir
başkası. Hah! Bu son iki sözü işte ben devletimizin ve devletlülerimizin ODTÜ’ye teşrifleri sırasında hatırlıyorum nedense!
 Göktürk 2’yi taa Çin’den uzaya yollayacağız. İkisi olduğuna göre,  Göktürk 1 nerede peki? O uzay boşluğunda kayboldu!  Neden bizde uydu fırlatılamıyor? Tısss! Sorma! Ne işe yarayacak bu Göktürk 2 ? “Rasat’tan daha ileri teknolojiye ve imkanlara sahip bir uydu olarak keşif ve gözetleme yapacak, çevre ve şehircilik hizmetlerine katkı sağlayacak, doğal afetlerle mücadele, tarım, haritacılık gibi alanlarda ihtiyaçları karşılayacak” El tercüme: bundan sonra nerede bir yeşil alan varsa daha kolay keşfedecekler yani. Haydi oraya beton bloklar. Bir dere yatağı falan varsa uzaydan görünen tercihan kelepir, TOKİ oraya da konut yapacak. Tarım alanlarını tepeden planlayıp daha kolay çalacaklar çiftçinin cebindeki üç kuruşu. Orman yangınları belki bundan sonra daha otel yapılası yerlerde çıkar kimbilir? Ha bir de TSK’ya 2,5 metre çözünürlüğü olan görüntüler gönderecek bu uydu. Yani Roboski’deki gibi gözünün içine bakıla bakıla vurulacak Kürtler!
Önyargılısın, teknolojiye karşı mısın?, gericisin! derseniz ben de 105 araçlık konvoy, 20 zırhlı araç, 8 TOMA, 2500 kadar polis, bilmem ne kadar ses ve gaz bombası ve şüphesiz bunları yöneten kuş kadar beyinle ODTÜ’ye çıkartma yapanlara bir bakın derim. Bu zihniyetin elinin altındaki herhangi bir teknolojik gelişme insana doğaya herhangi birşeye fayda sağlayabilir mi sizce? Gaz bombasının kapsüllerini hedef gözeterek gencecik insanların üzerine fırlatan, bunu düşünebilen, teknolojiden bunu çıkarıp bunu akıl eden bu sürüden bir hayır bekleyeniniz mi var?
Sevgili başbakanları kampüsten ayrıldıktan saatler sonra-gerek kurgu gerek derinliği ile aklıma getirdiği için söyleyeyim- kutsal damanacanasına dokunulmuş itmen hesabı öğrenci dövmek için pusuya yatmak hangi insanlık ve nasıl bir akıl işi? "Yıllar yılı diğer devletler, medeniyetler karşısında bizde maalesef ezik nesiller yetiştirilmek istendi.” diye komplo teorilerine takla attırırken öğrencilerin kafasını gerçekten ezmeye kalkmak cinliğinin peşinde ben mi koşuyorum en bir mürteci olarak? Madem açtık ecdad-mürteci faslını taa Göktürkler’den, aşağı kalmayıp başbakanımızın en sevdiği şairden zalimi mazlumu irticayı yerine yerleştirip bitirelim yazımızı, ODTÜ de olan bitene bakarak: “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu….İrticanın şu sizin lehçede ma’nası bu mu?”

BİZİ TAKİP EDİN

360,674BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,094,835TakipçiTakip Et
8,358AbonelerAbone

Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Ahmet Ataç: Projelerimiz insana dokunacak

CHP’nin Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkan Adayı mevcut Başkan Ahmet Ataç, belediye başkanlığı...

Mersin CHP için sürpriz olmaktan çıktı

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, TBMM’de temsil edilen beş siyasi...

Çılgın projeleri ve işsizlik rakamlarını Prof. Dr. Çolak’a sorduk: ‘Halk tüketmesin biz tüketelim’ diyorlar

İşsizlik oranının son 9 yılın en yüksek oranına yükselerek yüzde 13.5’e çıkması...

Tedavisi bulunmayan kalıtsal hastalık DMD: ‘Artık sesimiz duyulsun’

Duchenne Musküler Distrofi (DMD) kas hastalıkları arasında sık karşılaşılan en ölümcül, kalıtsal...

Okullar seçime alet ediliyor: Bakanlığın seçim sessizliği

Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarının tüm tepkilere karşın okullarda yürüttüğü seçim çalışmalarına...

SON HABERLER

Öğrenci pansiyonunda yangın: “Merdivenler kitlenmiş, atlamak zorunda kaldık”

Burdur'da, 3 katlı erkek öğrenci pansiyonunun bodrum katındaki kumaş dikim atölyesinde çıkan yangın...

17 yaşındaki Ayten’i bıçaklayıp daha sonra boğarak öldüren şahsa ağırlaştırılmış müebbet

Burdur'un Ağlasun ilçesinde Ayten Keklik'i (17) önce bıçaklayıp, sonra da boğazını sıkarak...

Kılıçdaroğlu: Kimlik üzerinden politika yapılamaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat ve Seda...

Erdoğan’dan Ayasofya açıklaması: İbadete açılmasının faturası çok ağır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'daki saldırılara ilişkin, "50 Müslüman orada şehit...

Dışişleri’nden Hollanda’daki saldırıya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Hollanda'nın Utrecht kentinde bugün meydana gelen saldırıyı, faili...

Mansur Yavaş: Trafolara kedi değil fil soksalar fayda etmeyecek

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında...