birgün

12° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 08.06.2021 10:13

1 Mayıs’ta gözaltına alınan DİSK’lilerin davası başlıyor

1 Mayıs’ta gözaltına alınan DİSK’lilerin davası başlıyor

HABER MERKEZİ

İstanbul’da, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyelerinin 2020 1 Mayıs’ında Taksim’e yürümek isterken gözaltına alındıktan sonra haklarında açılan davanın ilk duruşması yarın saat 09.00’da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel Sekreter Adnan Serdaroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Aslan, DİSK üyesi sendikaların genel başkan ve yöneticilerinin aralarında olduğu 15 kişi gösteri yürüyüşlerine muhalefet suçundan İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. DİSK davaya dayanışma çağrısı yaparak şu açıklamada bulundu: “Anayasal ve yasal hakları, yerel ve uluslararası mahkemelerde alınan onlarca yargı kararını yok sayarak ‘Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’ kutlamalarda Taksim 1 Mayıs Alanı'nın işçi sınıfına kapatılması kabul edilemez.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol