birgün

15° AÇIK

10 çocuğa tecavüz soruşturmasında gizlilik kararının ardından yayın yasağı

GÜNCEL 15.03.2016 12:10
10 çocuğa tecavüz soruşturmasında gizlilik kararının ardından yayın yasağı
Abone Ol google-news

SERBAY MANSUROĞLU

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 çocuğa tecavüz iddiasıyla devam eden soruşturmada gizlilik kararının ardından yayaın yasağı getirdi. Başsavcılık, 10 çocukla ilgili soruşturmayı kabul ederken basına yansıyan bilgilerin yanlış olduğunu savundu: Başsavcılığın açıklaması şu şekilde:

Bazı basın yayın kuruluşlarında Karaman’da cinsel istismar başlığı altında verilen haberlerde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verildiği görülmektedir. Karaman’da işletildiği anlaşılan iki yurtta farklı zamanlarda görev yapan bir şahsın bu yurtlarda bulunan on küçük çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma halen titizlikle yürütülmektedir.

Bilinmelidir ki hukukumuzun en temel ilkelerinden birisi masumiyet ilkesidir. Gerek bu masumiyet ilkesi, gerekse mağdurların yaşlarının küçük olması nedeniyle ilgili soruşturmada yayın yasağı kararı verilmiştir. Soruşturma en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Bu ilkeler doğrultusunda basın ve yayın kuruluşlarımızın bundan sonra daha dikkatli davranacağına inancımız tamdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun