birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 08.06.2021 08:34

10 Ekim aileleri, dava öncesi herkesi dayanışmaya çağırdı

10 Ekim aileleri, dava öncesi herkesi dayanışmaya çağırdı

HABER MERKEZİ

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, 9 Haziran’da görülecek 10 Ekim Ankara Katliamı davasına katılım çağrısı yaptı. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarının 2015 yılında yaşanan katliamların mafya-siyaset-bürokrasi-medya arasındaki kirli ilişkilerden bağımsız olmadığını ortaya serdiğini belirten 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, çağrıda şöyle seslendi:

“Artık kim ne biliyorsa ve bunlara ne şekilde dahil olmuşsa bir an önce açıklanmalıdır ki toplumsal bir hesaplaşma başlasın ve katliamların gerçek failleri ortaya çıkarılsın.” Bugün gündeme gelen bu “kirli işler ve ilişkilere” dava sürecinden fazlasıyla aşina olunduğunu belirten 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, “Dava dosyasındaki pek çok belgede varlığına rastladığımız, ‘kirli ilişkiler ağı’nın ortaya çıkarılması için gösterdiğimiz tüm çabalar, yargı makamlarınca reddedilmesiyle sonuçlandırıldı” dedi.

Çağrı metninde şu ifadeler kullanıldı: “9 Haziran 2021 çarşamba günü saat 10.00’da herkesi Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan duruşmaya katılmaya, bizlerle birlikte adaletin takipçisi olmaya çağırıyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol