birgün

4° PARÇALI BULUTLU

10 Ekim’de kaybettiği babasının anmasındaki konuşması nedeniyle ‘cumhurbaşkanınna hakaret’ten gözaltına alındı!

10 Ekim Ankara katliamında hayatını kaybeden Emek Partili Osman Turan Bozacı’nın oğlu Çağlayan Bozacı, babasının anmasında yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alındı.

GÜNCEL 10.10.2021 21:57
10 Ekim’de kaybettiği babasının anmasındaki konuşması nedeniyle ‘cumhurbaşkanınna hakaret’ten gözaltına alındı!
Abone Ol google-news

10 Ekim Ankara katliamında hayatını kaybeden Emek Partili Osman Turan Bozacı’nın oğlu Çağlayan Bozacı, babasının anmasında yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alındı. "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlaması yöneltilen Çağlayan Bozacı’nın yarın Pazar Adliyesine sevk edileceği öğrenildi.

"İFADEN VAR" DİYE ÇAĞRILDI, GÖZALTINA ALINDI

Evrensel’in haberine göre, Ankara Katliamı'nda yaşamını yitiren 58 yaşındaki emekli öğretmen, Emek Partili Osman Turan Bozacı memleketi Rize’nin Pazar Şentepe aile kabristanlığında bulunan mezarı başında anıldı. Saat 14.30’da yapılan anmaya Bozacı’nın öğrencileri ve yakınlarının yanı sıra, EMEP, SOL Parti, CHP, HDP, Halkevleri yöneticileri ile kette bulunan demokratik kitle örgütü temsilcilerinin katıldı. Törende Osman Turan Bozacı’nın oğlu Çağlayan Bozacı bir konuşma yaptı.

Törenin sona ermesinin ardından Çağlayan Bozacı jandarma tarafından arandı, ‘ifaden var’ denilerek karakola çağrıldı. Karokola giden Çağlayan Bozacı, “Savcı yarın ifadeni alacak” denilerek ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

DAHA ÖNCE 11 AY 20 GÜN CEZA ALMIŞTI

10 Ekim Ankara Katliamı'nda emekli öğretmen babasını yitiren Çağlayan Bozacı, 10 Ekim Katliamı davası duruşmalarında yaptığı konuşmalar nedeniyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla yargılanmış 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Avukatların itiraz ettiği dosya istinaf aşamasında.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol