birgün

10° PARÇALI BULUTLU

10 Ekim Katliamı davası bugün

GÜNCEL 19.07.2022 07:13
10 Ekim Katliamı davası bugün Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

IŞİD tarafından gerçekleştirilen 10 Ekim Ankara Gar Katliamı Davasının 16. celsesi bugün saat 10.00'da Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Davada IŞİD'in sözde Türkiye vilayeti sorumlusu "Ebu Usame el Türki" kod adlı Kasım Güler'in dinlenmesi bekleniyor. Dava dosyasının firari sanıkları ve IŞİD örgütlenmesi için bilgiler vermiş olan Güler, Suriye'de düzenlenen operasyonla yakalanarak Türkiye'ye getirilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Güler hakkında "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan iddianame hazırlamış, Güler'in yargılanmasına 23 Şubat'ta başlanmıştı. Güler, ifadelerinde IŞİD'in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, LGBTİ+’lar, Kapadokya’da turistlere, Zöhre Ana Cemevi ve Adana'da İncirlik Üssüne saldırı planladığını söylemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun