birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.08.2021 11:21

10 gündür yoğun bakımda tedavi gören doktor Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi

İzmir'de özel bir hastanede görev yapan uzman doktor Harun Alper Yalınçetin, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

10 gündür yoğun bakımda tedavi gören doktor Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi

İzmir'de 10 gündür yoğun bakımda tedavi gören 76 yaşındaki Uzman Doktor Harun Alper Yalınçetin'in bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yalınçetin'in vefat haberini ise İzmir Tabip Odası şu açıklama ile duyurdu:

"İzmir'de özel bir hastanede çalışan Dahiliye Uzmanı Dr. Harun Alper Yalınçetin'i Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz."


CEVAP VE DÜZELTME METNİ

birgün.net adlı sitenin 26.08.2021 tarihli yazısında müvekkilin babası Harun Alper YALINÇETİN'in koronavirüs sebebiyle vefat ettiği belirtilmiştir. Müvekkilin babasının aşı olmadığı ve hatta maske takmadığı ifade edilmiştir.

Oysa müvekkilin babası iki doz "sinovac" isimli aşısını olmuş sürekli maske takan bir doktordur. Haberde yer aldığı gibi aşı olmaması ve maske takmaması söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Berna YALINÇETİN BORA

vekili

Av. Orhan Yuşa Kubat

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol