birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.06.2020 14:38

10 minibüs şoföründe koronavirüs tespit edildi: Hatları kullanan yolcular aranıyor

Diyarbakır’da 10 minibüs şoföründe koronavirüse rastlandı. Olayın ardından ekipler, minibüslerde yolculuk yapanların tespiti için çalışma başlattı

10 minibüs şoföründe koronavirüs tespit edildi: Hatları kullanan yolcular aranıyor

Diyarbakır’da koronavirüs vaka sayısında artış devam ediyor. Diyarbakır-Bismil arasında yolcu taşımacılığı yapan 10 minibüs sürücüsünde koronavirüs tespit edildi. Sürücüler pandemi hastanelerinde tedaviye alınırken, filyasyon ekipleri minibüslerde yolculuk yapanların tespiti için çalışma başlattı.

Diyarbakır ile Bismil ilçesi arasında yolcu taşımacılığı yapan 10 minibüs sürücüsü, koronavirüs semptomları üzerine cuma günü hastaneye başvurdu.

10 sürücüye yapılan koronavirüs testi, pozitif çıktı. Bunun üzerine sürücüler pandemi hastanelerinde tedaviye alındı. Sürücülerin kullandığı minibüsler dezenfekte edilirken, filyasyon ekipleri ise, minibüslerde yolculuk yapanların tespitine yönelik çalışma başlattı.

BİR HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNÜN DE TEST SONUCU POZİTİF ÇIKMIŞTI

Diyarbakır'da şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün koronavirüs testi pozitif çıkmış, şoför tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılırken, araç da dezenfekte işlemleri için otobüs parkına çekilmişti. Filyasyon ekipleri otobüsü kullanan yurttaşların belirlenmesi için çalışma başlatmıştı.

DİYARBAKIR’IN VAKA ARTIŞ HIZINDA TÜRKİYE GENELİNDE İKİNCİ SIRADA OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında atılan “normalleşme” adımlarının ardından kentteki vaka sayısındaki artışı Meclis gündemine taşımıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle verilen önergede söz konusu iddiaların yanıtlanması istenmişti.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol