birgün

10° AÇIK

DÜNYA 03.10.2021 17:00

10 yıl sonra bir ilk: Suriye Devlet Başkanı Esad, Ürdün Kralı Abdullah’ı aradı

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın, 10 yıl sonra ilk kez Ürdün Kralı Abdullah'ı, ‘ikili ilişkilerin geliştirilmesinin ve işbirliğinin artırılmasının’ yollarını ele almak için aradığı duyuruldu.

10 yıl sonra bir ilk: Suriye Devlet Başkanı Esad, Ürdün Kralı Abdullah’ı aradı

Suriye, Arap komşularıyla ilişkilerini normalleşme hedefi doğrultusunda yeni bir hamlede daha bulundu.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, ülkedeki savaşın başlamasından bu yana ilk kez Ürdün Kralı Abdullah'ı aradığı belirtildi.

Ürdün Kraliyeti'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, iki lider, ‘ilişkilerin geliştirilmesini ve işbirliğini artırmanın yollarını’ ele aldı.

İki ülke arasındaki sınırların geçtiğimiz hafta tamamen açılması sonrası yapılan görüşmede, Ürdün Kralı Abdullah'ın, 'Suriye'nin egemenliğini ve istikrarını koruma girişimlerini desteklediğini' söylediği de belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol