birgün

10° PARÇALI BULUTLU

KADIN 25.02.2021 15:15

10 yıldır aranan kadının katili evli olduğu erkek çıktı

10 yıl önce şüpheli şekilde ortadan kaybolan Güldane Biçer'in evli olduğu Osman Biçer isimli erkek tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

10 yıldır aranan kadının katili evli olduğu erkek çıktı

İstanbul'da 2011 yılında ortadan kaybolan Güldane Biçer'in, katili evli olduğu Osman Biçer isimli erkek çıktı. Biçer gözaltına alındı. Suçunu itiraf ettiği öğrenilen Osman Biçer'in Güldane'nin cansız bedeninin yerini söylemesi üzerine polis ekiplerinin başlattığı kazı çalışmasıyla olay yerinde kemik parçaları ve kıyafetler bulundu. Osman Biçer, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

10 YILDIR KAYIP OLARAK ARANIYORDU

İstanbul'da 17 Eylül 2011 tarihinde 32 yaşındaki Güldane Biçer esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştu. Evli olduğu Osman Biçer'in kayıp müracaatı üzerine polis harekete geçmiş, ancak bugüne kadar kayıp olan Güldane Biçer'den haber alınamamıştı.

10 YIL SONRA GÖZALTINA ALINDI

Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada polis, çelişkili ifadeler veren Osman Biçer'i dün gözaltına aldı. Şüphelinin poliste alınan sorgusunda önce suçunu inkar ettiği, ancak daha sonra kadını nasıl öldürdüğünü detayları ile anlattığı öğrenildi.

NASIL ÖLDÜRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Polis tarafından yürütülen soruşturma sonucu Osman Biçer'in daha önceden kıskançlık yüzünden tartıştığı, cinayetin işlendiği gün Güldane'yi arayarak “Çatalca’dan tarla alacağım, seni de görmek istiyorlar. Buraya gel.” dediği öğrenildi. Biçer'in kadını Karaağaç Mahallesi Eskice mevkiide bulunan bir çiftlik arazisine götürdüğü, burada çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı. Failin Güldaneyi gömdükten 24 saat sonra Avcılar Firuzköy karakoluna giderek kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi.

KEMİK VE ELBİSE PARÇALARI BULUNDU

Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada şüpheli failin gösterdiği yerde kazı çalışması yaptı. Yapılan çalışmada bazı kemik parçaları ve elbise parçaları bulundu. Bulunan kemik ve eşyalar Adli Tıp Kurumunda inceleme altına alındı

Adliyeye sevk edilen şüphelinin poliste verdiği ifadesinde eşinin kendisini aldattığını öne sürdüğü öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol