birgün

10° PARÇALI BULUTLU

100 bin euroluk ödül için 50 saat boyunca dans ettiler: İki kişi hastaneye kaldırıldı

Hollanda’da bir televizyon kanalının düzenlediği "Dans Maratonu" adlı yarışma programında 200 kişi, 100 bin euro'luk para ödülü için 50 saat boyunca dans etti.İki kişi hastaneye kaldırıldı.

DÜNYA 18.10.2021 10:43
100 bin euroluk ödül için 50 saat boyunca dans ettiler: İki kişi hastaneye kaldırıldı
Abone Ol google-news

Hollanda’da bir televizyon kanalının düzenlediği "Dans Maratonu" adlı yarışma programında 200 kişi, 100 bin euroluk para ödülü için 50 saat boyunca dans etti.
Hollanda’da SBS 6 kanalının düzenlediği De Dansmarathon (Dans Maratonu) adlı yarışma programı kamuoyunun tepkisine neden oldu.

Yarışmaya katılan 200 kişi, 100 bin euroluk para ödülü için en az molayı vererek 50 saat boyunca dans etmesi, Netflix’in popüler dizisi Squid Game’e benzetildi.

Akciğer hastalarının tedavisi için destek sağlamayı amaçlayan ve perşembe günü başlayan yarışmaya, 100 çiftten oluşan 200 dansçı katılırken, 1’i finalde olmak üzere toplam 2 yarışmacı sedyeyle hastaneye kaldırıldı.

Eleştirilere yanıt veren SBS 6, katılımcıların güvenliği konusunda hiçbir zaman endişe duymadıklarını ifade ederek, tüm katılımcılar programdan önce dikkatlice tarandığını aktardı. Katılımcıların, program süresince hem görsel olarak hem de ekipmanla sürekli olarak izlendiklerini ifade eden SBS 6, sağlık ekibinin 56 kişiden oluştuğunu açıkladı.

Yarışma boyunca 35 dakika mola veren çift 100 bin euronun kazananı oldu

Dün yerel saatle 22.30'da sona eren yarışmada, katılımcılar sadece yeme, içme ve tuvalet ihtiyacı için mola verdi. 50 saatlik yarışma boyunca toplam 35 dakika mola veren Twatha ve Jermaine adlı çift yarışmanın kazananı oldu. De Dansmarathon finalini ise 1 milyondan fazla kişinin izlediği bildirildi.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol