birgün

22° AÇIK

12 ilde eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 12 il ve bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

GÜNCEL 20.12.2021 08:59
12 ilde eğitime kar engeli
Abone Ol google-news

Türkiye'nin birçok noktasında etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime bugün ara verildi.

Konya'da İl Milli Eğitim Müdürü Seyyit Ali Büyük, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, tamamı hıfzıssıhha kurulu kararıyla Konya merkeze bağlı 24 ilçede tatil olduğunu duyurdu.

Buna göre merkez ilçeler Selçuklu, Karatay, Meram ile Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Hadim, Altınekin, Ahırlı, Yunak, Derbent, Çeltik, Akören, Sarayönü, Yalıhüyük, Bozkır, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Akşehir, Çumra, Cihanbeyli, Taşkent, Güneysınır, Tuzlukçu ve Hüyük ilçelerinde eğitim çevrim içi gerçekleştirilecek.

Aksaray'ın Ortaköy, Karaman'ın Başyayla ve Sarıveliler, Adana'nın Tufanbeyli, Dersim'in Pülümür, Ovacık ve Nazımiye, Bingöl'ün Karlıova, Denizli'nin Babadağ, Muğla'nın Kavaklıdere, Maraş'ın Afşin ve Çağlayancerit, Eskişehir'in Seyitgazi, Mihalıççık ve Han, Sivas'ın İmranlı ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Kars'ta ise il genelinde eğitime ara verildi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde de yoğun kar yağışından dolayı okullar yarın için tatil edildi. Tatvan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, ilçede 21 Aralık 2021 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, “İlçemizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle resmi ve özel bütün eğitim kurumlarımızda 21 Aralık 2021 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 21 Aralık 2021 Salı günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.

Açıklamalarda, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol