birgün

16° AÇIK

12 kişinin yargılandığı Boğaziçi davası 24 Mart'a ertelendi

Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolar nedeniyle biri araştırma görevlisi 11'i öğrenci olmak üzere 12 kişinin yargılandığı dava, bilirkişi raporunun beklenmesi amacıyla 24 Mart'a ertelendi.

GÜNCEL 18.01.2022 18:04
12 kişinin yargılandığı Boğaziçi davası 24 Mart'a ertelendi
Abone Ol google-news

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü önündeki eylemlerle ilgili olarak 12 kişinin 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen davaya 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya sanık avukatları Sevda Nur Bayram ile Eylem Kılıç katıldı.

Avukat Sevda Nur Bayram, delillerin kanuna aykırı olarak toplandığını ve dolayısıyla önceki duruşma talep edilen bilirkişi incelemesi sonucunun da kanuna aykırı olacağını belirterek, bu karardan geri dönülmesini talep etti.

Bu talebi reddeden mahkeme bilirkişi raporunun istenmesine karar vererek duruşmayı 24 Mart’a erteledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol