birgün

13° PARÇALI BULUTLU

KADIN 14.05.2020 11:14

12 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden 3 erkek serbest bırakıldı

14 yaş ve altı için sokağa çıkma serbestliğinden yararlanarak Gezi Parkı'na gelen 12 yaşındaki kız çocuğu parkta 3 erkeğin tacizine maruz bırakıldı. Gözaltına alınan kişiler, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı

12 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden 3 erkek serbest bırakıldı

Beyoğlu'nda 3 erkek, bisikletle gezen 12 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği ve zorla eve götürmeye çalıştığı suçlamasıyla gözaltına alındı. Polis ve bekçiler tarafından gözaltına alınan 3 erkek, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Dün saat 14.00 sıralarında 14 yaş ve altı için sokağa çıkma serbestliğinden yararlanarak annesi F.Ş. ile Gezi Parkı'na gelen 12 yaşındaki H.Ş. annesinden izin alarak komşularından aldıkları bisiklet ile park içinde gezmeye başladı. Yorulan H.Ş., bisikleti elinde sürerek annesinin yanına dönerken, iddiaya göre önüne çıkan 3 erkeğin sözlü tacizine maruz bırakıldı.

Tacizcilerden birinin H.Ş'yi kolundan tutarak evine götürmek istediği iddia edildi. Çığlıklar atarak kaçan H.Ş, koşarak annesinin yanına geldi. İhbar üzerine parka gelen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ve bekçiler Gezi Park'ının hemen karşısındaki çocuk parkında şüpheli 3 kişiyi yakaladı. H.Ş, yakalanan şüphelileri teşhis ederken, Anne, F.Ş kızını taciz ettiği iddia edilen kişilere elleriyle vurarak, tepki gösterdi.

Kelepçe takılarak gözaltına alındıktan sonra polis merkezine götürülen A.K., M.A. ve İ.A.'nın kırmızı ışıklarda duran araçlardaki sürücülere mendil satmaya çalışıp cam silen kişiler olduğu, uyuşturucu kullanmak ve hırsızlıktan suç kayıtlarının olduğu tespit edildi.

DHA'da yer alan habere göre anne F.Ş ve kızı polis merkezine giderek şüphelilerden şikayetçi oldu. Polis merkezine götürülen şüpheliler, buradaki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız