birgün

15° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 13.10.2020 11:21

12 yıl önce ölen adama Boğaziçi Köprüsü'nden geçen yıl kaçak geçtiği için ceza geldi

Bursa’da 12 yıl önce ölen Şahin Akın’a, geçen yıl traktörüyle İstanbul’daki Boğaziçi (15 Temmuz Şehitler) Köprüsü ve İstanbul-Ankara otoyolundan kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle para cezası kesildi. Ölen babasına gelen ceza makbuzunu görünce şaşkınlık yaşayan Ali Akın (55), “Traktör 8 yıldır garajda duruyor” dedi.

12 yıl önce ölen adama Boğaziçi Köprüsü'nden geçen yıl kaçak geçtiği için ceza geldiBursa İznik ilçesi kırsal Çakırca Mahallesi’ndeki, 2008 yılında ölen Şahin Akın’a ait 16 KE 323 plakalı traktöre, İstanbul Boğaziçi (15 Temmuz Şehitler) Köprüsü ve İstanbul-Ankara otoyolundan kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle toplam 71 lira 25 kuruş ceza kesildi.

2019 yılının Temmuz-Ağustos aylarında traktöre kesilen ceza makbuzu, 14 Eylül’de Şahin Akın’ın oğlu çiftçi Ali Akın’a ulaştı.

Ceza makbuzu eline geçince şaşkınlık yaşayan Ali Akın, traktörün 8 yıldır garajda durduğunu ve hareket ettirilmediğini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na dilekçe yazarak, cezaya itirazda bulunan Ali Akın, “Traktör 7-8 yıldır hurda bir şekilde bahçede duruyor. Babam 12 yıl oldu vefat edeli. Daha önceden de bir kez daha köprüden kaçak geçiş cezası geldi,” diye konuştu.

12-yil-once-olen-adama-bogazici-koprusu-nden-gecen-yil-kacak-gectigi-icin-ceza-geldi-791985-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol