birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 05.04.2021 15:10

126 emekli büyükelçinin bildirisine imza atan Ertuğrul Kumcuoğlu için MHP’den ihraç talebi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 126 emekli büyükelçi tarafından yayımlanan bildiride imzası bulunan eski MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu'nun kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini açıkladı.

126 emekli büyükelçinin bildirisine imza atan Ertuğrul Kumcuoğlu için MHP’den ihraç talebi

MHP, 126 emekli büyükelçinin bildirisinde imzası bulunan eski MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu'nu kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından yapılan yazılı açıklamada, 126 emekli büyükelçi tarafından yayımlanan bildiride Kumcuoğlu'nun da adının yer aldığı hatırlatıldı.

Yalçın, Devlet Bahçeli'nin talimatıyla eski Aydın milletvekili olan Ertuğrul Kumcuoğlu'nun kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini açıkladı.

Yalçın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "126 Emekli Büyükelçinin basın yoluyla kamuoyuna açıklanan bildirisinde ismi yer alan partimizin Aydın Eski Milletvekili Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edilmiştir. Kamuoyuna duyurulur."

126-emekli-buyukelcinin-bildirisine-imza-atan-ertugrul-kumcuoglu-icin-mhp-den-ihrac-talebi-861003-1.

126 emekli büyükelçinin 30 Ocak 2020'de yaptıkları ortak açıklamada, Marmara Denizi üzerindeki mutlak egemenliğin kaybedilmesine yol açacağı için Kanal İstanbul'dan vazgeçilmesi gerektiği ifade edilmişti.

Açıklamada, "Kanal İstanbul ve ÇED Raporu'nda sözü edilen Çanakkale Kanalı, ABD'nin Montrö'yü tartışmaya açmak amacına hizmet edecektir" denilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol