birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

13 kadını katleden seri katil, koronavirüsten öldü

İngiltere'de 13 kadını öldüren seri katil Peter Sutcliffe, sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldığı hastanede koronavirüs nedeniyle öldü.

AVRUPA 13.11.2020 15:46
13 kadını katleden seri katil, koronavirüsten öldü
Abone Ol google-news

İngiltere'de, 1975-80 yılları arasında 13 kadını çekiç, bıçak ve tornavidayla öldüren, yedi kadını da öldürme girişiminde bulunan seri katil Peter Sutcliffe’nin koronavirüsten öldüğü açıklandı. 74 yaşındaki Sutcliffe, 1981'de yakalanmış 20 kez müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Durham Cezaevi yetkilileri, obez ve diyabet hastası olan Sutcliffe'in hastanede koronavirüs tedavisini reddettiğini söyledi.

POLİS 11 BİN SORGULAMAYA RAĞMEN 6 YILDA YAKALAYABİLMİŞTİ

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, polis toplam iki-buçuk milyon saat mesai harcamasına ve 11 bin sorgulama yapmasına rağmen Sutcliffe'i altı yılda yakalayabilmişti. Sutcliffe, polis tarafından dokuz kez sorgulanmasına rağmen cinayetlerine devam etmişti.

Peter Sutcliffe'in kurbanlarının yaşları 16 ila 42 arasında değişiyor. Sutcliffe'in kurbanlarının hepsi seks işçisi değil. Sutcliffe ilk cinayetini Ekim 1975'te işlemiş, dört çocuk annesi 28 yaşındaki bir kadını öldürmüştü. Ancak Sutcliffe'in cinayetlerinden önce en az üç kadına saldırdığı kaydediliyor.

1969'da Sutcliffe'in içinde taş olan bir çorapla bir kadının başına vurduğu, ancak kadının şikayetçi olmadığı belirtiliyor.

‘BENİ DAHA ÖNCE YAKALAYAMAMALARI MUCİZE ELLERİNDE HER TÜRLÜ BİLG, VARDI’

Mahkemede Sutcliffe, "Beni daha önce yakalayamamaları bir mucize. Oysa ellerinde her türlü bilgi vardı" demişti.

Sutcliffe, Ocak 1981'de polisin sahte plakalı bir aracı durdurmasıyla yakalandı. Polis yetkililerine göre arabada Sutcliffe'in yanında bir seks işçisi vardı ve torpido gözünde tornavidalar bulundu. Polis memurlarının tuvalete gitmesine izin verdiği Sutcliffe, bıçak ve çekicini ise bir binanın önüne atmıştı.

13-kadini-katleden-seri-katil-koronavirusten-oldu-804618-1.

İngiltere Cezaevi Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Yorkshire Ripper” olarak bilinen İngiltere’de 13 kadını öldüren seri katil Peter Sutcliffe hayatını kaybetti.

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Sutcliffe’ın koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen henüz kesin ölüm nedeni bilinmiyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun