birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

13 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olan kaymakam için hapis istemi

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, kullandığı makam aracıyla Muhammed Çelik’e (13) çarparak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan eski Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

GÜNCEL 19.08.2022 17:36
13 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olan kaymakam için hapis istemi Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Diyarbakır'da 13 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan eski Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu hakkında hapis talebiyle dava açıldı.

Bismil ilçesi kırsal Akpınar Mahallesi’nde yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammed Çelik’e çarparak ölümüne, M.O.’nun da yaralanmasına neden olan Sinanoğlu hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

İddianamede, tutuklu sanık Sinanoğlu hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede, alkol testine göre Sinanoğlu’nun 0,27 promil alkollü olduğu ve araçta yapılan aramada boş alkol kutusu bulunduğu belirtilerek, "Kavşağa girdiğinde hızını azaltmamak ve kendi beyanına göre de şehir içi hız sınırının üzerinde araç kullanmak suretiyle dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı şekilde hareket ederek sevk ve idaresindeki araçla çarptığı Muhammed Çelik'in ölümüne neden olmak suretiyle üzerine atılı suçu işlediği anlaşıldığından, eylemine uyan sevk maddesi uyarınca cezalandırılmalıdır" denildi.

AİLE ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

İddianamede ayrıca Muhammed Çelik’in ailesinin maddi ve manevi zararlarının karşılandığı belirtilerek, şikayetlerinden vazgeçtikleri de yer aldı.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol