birgün

16° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

BİRGÜN EGE 07.08.2021 13:55

14. Türkiye Tiyatro Buluşması sona erdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Türkiye Tiyatro Buluşması sona erdi. Buluşma kapsamında kamp alanında atölyeler ve söyleşiler yapıldı.

14. Türkiye Tiyatro Buluşması sona erdi

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği beş günlük 14. Türkiye Tiyatro Buluşması sona erdi.

Tiyatro sanatçılarının, yazarların, gazetecilerin ve yönetmenlerin katıldığı buluşma kapsamında Pamucak Sahili’ndeki kamp alanında atölyeler ve söyleşiler yapıldı. Akşamları ise tiyatro oyunları tiyatro severlerle buluştu.

Efes Selçuk Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı etkinliğin kapanış gecesine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i temsilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Nilay Kökkılınç katıldı. Tiyatroya desteklerinden dolayı sunulan özel ödülü Tunç Soyer adına alan Kökkılınç, “Bize güzellikleri olduğu kadar toplum düzenindeki çarpıklıkları, bozuklukları en yalın biçimde sunan tiyatro, toplumun bilinç kazanmasındaki en etkin sanat dallarından biridir. Sanata, sanatçıya, tiyatroya olan saygısını desteğini her vesile ile dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in en derin sevgi ve selamlarıyla tiyatroya gönül verenlere, tiyatro festivalimize katkı sunanlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

14-turkiye-tiyatro-bulusmasi-sona-erdi-907517-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol