birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 06.02.2020 11:31

14 yaşındaki çocuğun başından aşağı kaynar su döken ,'üvey anne'ye uzaklaştırma cezası

İstanbul'da, 14 yaşındaki çocuğun başından aşağı kaynar su döktüğü ileri sürülen üvey anne Y.T., hakkında uzaklaştırma cezası verildi

14 yaşındaki çocuğun başından aşağı kaynar su döken ,'üvey anne'ye uzaklaştırma cezası

İstanbul Ümraniye'de 14 yaşındaki kız çocuğunun başından aşağı kaynar su döktüğü iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest kalan üvey anne Y.T. hakkında mahkeme uzaklaştırma kararı aldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu'nun soruşturma yazısı ile 6284 sayılı kanun uyarınca I.T için önleyici tedbir kararı verilmesi talep edildi. İstanbul Anadolu 2. Aile Mahkemesi tarafından üvey anne Y.T'nin 4 ay süre ile korunan birey I.T'ye karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, Y. T.'nin konutuna, okuluna ve iş yerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla ve sair suretle rahatsız etmemesine karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Ümraniye'de geçtiğimiz Aralık ayında meydana gelen olayda babası Mehmet Salih T., ile üvey annesi Y.T'nin yaşadığı eve misafirliğe giden 14 yaşındaki I.T., kirlileri bulaşık makinesine yerleştirdiği sırada Y.T.'nin çocuğun başından aşağı demlik içindeki kaynar suyu döktüğü iddia edilmişti.

I.T'nin annesi Kesra Yılmaz'ın şikayeti üzerine gözaltına alınan Y.T, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, İstanbul Barosu tarafından görevlendirilen bir avukat tarafından üvey anne Y.T'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına itiraz edilmişti.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol