birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.02.2020 14:02

14 yıldır aranan hükümlü çalıştığı maden ocağında yakalandı

Denizli'de 14 yıldır aranan hükümlü çalıştığı kömür ocağında yakalandı

14 yıldır aranan hükümlü çalıştığı maden ocağında yakalandı

Denizli'de 14 yıldır aranan hükümlü çalıştığı kömür ocağında yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, "silahlı gasp" suçundan hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 14 yıldır aranan Yusuf Sürücüoğlu'nun, Acıpayam ilçesinde bir kömür ocağında olduğunu belirledi.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) görevlisi gibi davranarak bölgedeki maden ocaklarını inceleyen ekipler, hükümlüyü, Kelekçi Mahallesi'ndeki bir ocakta tespit etti.

Jandarma ekipleri kömür ocağında yakaladığı Sürücüoğlu'nun üzerinde kendi adına düzenlenmiş 2 sahte nüfus cüzdanı buldu.

5 AYDIR MADEN OCAĞINDA ÇALIŞIYORMUŞ

Yaklaşık 5 ay önce maden ocağında işe başladığı öğrenilen hükümlünün, 14 yıl boyunca genellikle kırsalda yaşadığı, şehre mümkün olduğunca gelmediği öğrenildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Sürücüoğlu, cezaevine gönderildi.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız